Jak Założyć Firmę. Co Potrzebujesz Wiedzieć, Jakie Mieć Zasoby

Wykład Jacka Wiśniowskiego – autora książek o zakładaniu i prowadzenia własnego biznesu

Być może wydaje ci się, że przez całe życie będziesz pracować na etacie. Ale wyobraź sobie, że do założenia firmy nie potrzebujesz ani wiedzy, ani pomysłu, ani specjalnych umiejętności, ani gotówki. To, czy będziesz prowadził firmę, jest kwestią pomysłu na Twoje życie. Zależy to od tego, co chcesz robić: czy siedzieć bezpiecznie za biurkiem i oczekiwać na to, że dostaniesz co miesiąc wypłatę, czy też mieć swobodę, kiedy możesz w dowolnym momencie spakować walizki albo nawet ich nie pakować, wyjechać w dowolne miejsce na świecie i siedzieć tam, jak długo będziesz chciał.

Pomysły są wszędzie wokół Ciebie, trzeba tylko na nie zwrócić uwagę. Wystarczy, że np. będziesz słuchał o problemach ludzi. Na pewno codziennie słyszysz od kilku osób, że kupiły coś od jakiejś firmy, ale że to było beznadziejne i nigdy już czegoś takiego nie kupią. Albo że skorzystały z usług jakiejś firmy i narzekają na nią. Dla Ciebie to już jest pomysł – skoro jedna osoba narzeka, pewnie narzekało ich o wiele więcej, a więc Ty mógłbyś zrobić to dużo lepiej.

Nie musisz mieć teraz nic, aby za kilka lat zbudować doskonale prosperującą firmę, która da ci o wiele więcej satysfakcji niż praca na etacie. Tak, to będzie dużo nauki, dużo pracy, ale i dużo zadowolenia. Jeśli zależy ci na lepszym życiu, na zapewnieniu lepszego standardu życia dla rodziny, to jest to podstawowa zasada: pracuj dla siebie, a nie dla innych.

Więcej w nagraniu wykładu.

Autor:

Jacek Wiśniowski – pierwszą firmę otworzył w wieku 16 lat, a mając 33 lata uzyskał wolność finansową. Mając 33 lata uzyskałem wolność finansową, dzięki stałym dochodom uzyskiwanym głównie dzięki subskrybcjom jego serwisów turystycznych, abonamentom z platform internetowych i z e-commerce, czym zajmował się intensywnie od 2006 roku. Później dla przyjemności tworzył blogi. W efekcie zainteresowania czytelników powstały infoprodukty, które są teraz sprzedawane na całym świecie. Cały czas zajmuje się e-commerce, sprzedając produkty i usługi na 4 kontynentach. Autor książek

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.