Jak być artystą nieprzeciętnym?

Wypowiedź prof. Lecha Majewskiego, grafika i plakacisty, wykładowcy ASP w Warszawie

– Warto pamiętać o tym, że wszyscy mamy uzdolnienia plastyczne – jedni większe, drudzy mniejsze. Tak samo, jak mamy uzdolnienia literackie, muzyczne, bo to jest właśnie konstrukcja człowieka – przekonuje prof. dr hab. Lech Majewski, znany grafik i plakacista.

Jak podkreśla absolwent, a obecnie wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uczy ona studentów bardzo szeroko. A co jest najważniejsze w edukacji? – Dotarcie do tego genu, który posiada każdy z nas. Oczywiście jest tu wiele przedmiotów ściśle technicznych, ale to sam student musi niejako poszukiwać własnego języka i my mu go pomagamy odnaleźć. To ten język jest podstawą do bycia artystą nieprzeciętnym. My zakładamy, że tu wszyscy są wybitni, ale życie to później weryfikuje – mówi prof. Lech Majewski

Jakie elementy tworzą artystę? Co jest podstawową umiejętnością u studenta ASP, a zarazem przyszłego artysty? Więcej w nagraniu. 

Autor:

prof. dr hab. Lech Majewski – grafik, plakacista. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a obecnie wykładowca tego wydziału.

Specjalizuje się w dziedzinie grafiki wydawniczej i reklamowej, plakatu, grafiki i rysunku. Jest profesorem macierzystej uczelni, prowadzi zajęcia w Pracowni Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Bierze udział w licznych prezentacjach i konkursach plakatu na całym świecie. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Międzynarodowego Salonu Plakatu w Paryżu, Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, w konkursach PTWK na Najpiękniejszą Książkę Roku.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.