Uczyć praktycznie i z pasją

Wypowiedź Moniki Madej, rektora Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

W coraz dynamiczniej zmieniającym się świecie kluczowe jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie, łącząc elementy różnych kierunków w jedną, funkcjonalną całość, zgodnie z wymaganiami rynku. Praktyczne podejście do nauczania, świetna infrastruktura i kadra przekazująca wiedzę z pasją – to właśnie te elementy, jako kluczowe dla sukcesu uczelni, wymienia doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Wzrost liczby absolwentów i upowszechnienie się studiów spowodowały, iż samo ukończenie uczelni wyższej nie jest już gwarancją uzyskania wymarzonej pracy. Znacznie bardziej istotne od samego tytułu stały się konkretne, praktyczne umiejętności z różnych dziedzin, nabyte w trakcie studiów. Jak zapewnia rektor WSEiZ, spektrum oferowanych przez uczelnię kierunków jest bardzo szerokie – od typowo artystycznych, jak architektura wnętrz czy wzornictwo, po techniczne, wśród których znajdują się m.in. architektura, budownictwo, informatyka czy zarządzanie i inżynieria produkcji, a także inne, jak chociażby zdrowie publiczne.  – Każdy znajdzie u nas to, co go interesuje. Chcemy, aby młodzież znalazła swoją drogę życiową – podsumowuje doc. dr Monika Madej.

Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:

doc. dr Monika Madej – rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (od 2011 r.). Ukończyła biologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz ekonomię w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Uzyskała stopień doktora nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska – gospodarki odpadami na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.