Znajomość języków to podstawa

Wypowiedź Moniki Bętkowskiej, dyrektor zarządzającej w firmie Skalmar, absolwentki filologii rosyjskiej i komunikacji w biznesie

Monika Bętkowska, dyrektor zarządzająca w rodzinnej firmie Skalmar, skończyła filologię rosyjską, a później dodatkowo komunikację w biznesie w krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. – To zdecydowanie pomogło mi zająć się firmą, współtworzeniem strategii, planowaniem. Oczywiście rosyjski przydaje mi się podczas kontaktów ze wschodnim sąsiadem. Połączyłam te dwa kierunki i świetnie sobie z tym radzę – mówi Monika Bętkowska.

Zaznacza, że Skalmar to firma rodzinna, działająca w Krakowie ponad 25 lat. Poszukuje młodych ludzi na różne stanowiska – monterów, przedstawicieli handlowych czy do administracji. – Obecnie znajomość języków obcych to podstawa. Wśród naszych pracowników są młodzi ludzie, którzy władają przynajmniej językiem angielskim i niemieckim. Oczywiście, jeśli chce się mieć więcej możliwości, to warto studiować na różnych kierunkach – dodaje.

Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:
Monika Bętkowska – dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Skalmar, absolwentka filologii rosyjskiej. Firma Skalmar jest producentem i dystrybutorem systemów przeciwsłonecznych i zabezpieczających.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.