Studiując dziennikarstwo warto szybko rozpocząć staż w redakcji

Wypowiedź Damiana Kurasia, byłego dziennikarza ekonomicznego TVN 24, absolwenta dziennikarstwa

  • Czas, który przeżyłem jako dziennikarz, był dla mnie niezapomnianą przygodą. Jestem absolwentem Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Mogę Was zachęcić do tych studiów, ale pod dwoma warunkami: jeżeli zamierzacie studiować dziennikarstwo, nawet dziennie, warto bardzo szybko rozpocząć staż w wybranej przez Was redakcji. Może nie od pierwszego roku, ale od drugiego na pewno – mówi Damian Kuraś, wieloletni dziennikarz ekonomiczny m.in. TVN24.

Zaznacza, że redakcje są bardzo hierarchiczne. – Gdy wkraczamy do pewnej redakcji, tak naprawdę zaczynamy od parzenia kawy. Jesteśmy tzw. rysiem, czyli researcherem, zbieramy dla dziennikarzy wiele, często niepotrzebnych, informacji i dużo łatwiej to robić mając lat 20 czy 21 niż 24 czy 25, po skończeniu studiów. Jesteśmy w stanie dużo szybciej przejść tę hierarchię, gdy studiujemy – dodaje Kuraś.

Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:
Damian Kuraś – przez wiele lat był dziennikarzem ekonomicznym Telewizji Polskiej i TVN24, a także gospodarzem pierwszego studia telewizyjnego na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie pracuje w agencji public relations. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.