Nauczyciel akademicki musi lubić ludzi

Wypowiedź Moniki Madej, rektora Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jaki powinien być nauczyciel akademicki? – Przede wszystkim musi być ciekawy świata, ciekawy różnych rzeczy, ciekawy ludzi. Musi lubić ludzi, zwłaszcza lubić kontakt z młodzieżą – mówi dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jak wyjaśnia, wykładanie na uczelni wiąże się nie tylko z byciem naukowcem w danej dyscyplinie, ale także z nieustannym uczeniem się, jak zarządzać i jak pracować z ludźmi. – Trzeba po prostu lubić tę pracę. Myślę, że to jest najważniejsze – dodaje.

Według Moniki Madej, postrzeganie nauczycieli akademickich jako osób, którym „nie wyszło w życiu”, zmienia się obecnie na ich korzyść. Wyjaśnia przy tym, że wielu nauczycieli akademickich, także w WSEiZ, łączy pracę naukową i dydaktyczną z pracą w innym zawodzie. Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania zaznacza, że uczelnia skupia się na zatrudnianiu przede wszystkim wykładowców praktyków.

Autor:

dr Monika Madej – rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (od 2011 r.). Ukończyła biologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz ekonomię w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Uzyskała stopień doktora nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska – gospodarki odpadami na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.