Czy opłaca się zostać psychiatrą?

Wypowiedź Konrada Jurczakowskiego, lekarza rezydenta w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach

– Zaczyna się od stażu – tam dostajemy pierwsze pieniądze, które są wyliczane zgodnie z aktualną średnią pensją w Polsce. Nie są one duże, więc na początku ciężko jest się z tego utrzymać. Potem sytuacja jest trochę lepsza, na rezydenturze zaczynamy już zarabiać więcej – mówi Konrad Jurczakowski, lekarz rezydent w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak szukać pracy w charakterze psychiatry?

– Praca jest zagwarantowana, bo każdy dostaje staż „z automatu”. Tylko w zależności od średniej ocen, jaką uzyskuje się przez 6 lat studiów, dostajemy się do danego szpitala. Pensję również mamy więc zagwarantowaną – tłumaczy Jurczakowski.

A także:

  • Jak dostać się na rezydenturę?
  • Praca w prywatnej czy publicznej placówce – co wybrać?
  • Jakich psychiatrów brakuje w Polsce?

Konrad Jurczakowski – lekarz rezydent w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (znanym jako szpital psychiatryczny w Tworkach). Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje również w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie, w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia (LUX MED) oraz w Instytucie Amici w Warszawie. W praktyce lekarskiej interesuje się szczególnie zaburzeniami nastroju i uzależnieniami.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.