Farmaceuta nie jest sprzedawcą leków

Wypowiedź dr. n. farm. Łukasza Fijałkowskiego z Gemini Polska

– Trzeba nastawić się na to, że farmaceuta musi mieć wiedzę z wielu dyscyplin – musi być dobrym chemikiem, musi znać się na farmakologii, ale też posiadać bardzo dobre umiejętności interpersonalne, a więc umieć rozmawiać z pacjentem czy wytłumaczyć złożone rzeczy bardzo prostym językiem – mówi o studiach farmaceutycznych dr n. farm. Łukasz Fijałkowski z Gemini Polska.

Jego zdaniem wykształcony farmaceuta, poza pracą w aptece, może liczyć na wiele innych możliwości rozwoju – może pracować w laboratorium, inspekcji farmaceutycznej lub firmie farmaceutycznej. – Farmaceuta nie jest sprzedawcą leków, jest to specjalista w dziedzinie leków i tak traktujmy farmaceutów – podkreśla Fijałkowski. Jak dodaje, obecnie wielu z nich odnajduje się również w pisaniu artykułów do gazet czy prowadzeniu blogów. – Nie traktujmy farmaceuty stereotypowo. Farmacja idzie do przodu i tak naprawdę farmaceuta może pracować wszędzie, gdzie mówi się o lekach – zapewnia.

Czego możemy spodziewać się po studiach farmaceutycznych? Jaki powinien być przyszły farmaceuta? Więcej w nagraniu.

Autor:

Dr n. farm. Łukasz Fijałkowski – w Gemini Polska kieruje pracami Rady Franczyzobiorców Aptek Gemini. Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.