Politologia to dobra podstawa rozwoju kariery

Wypowiedź Dawida Piekarza, wiceprezesa Instytutu Staszica

Zdaniem Dawida Piekarza, wiceprezesa Instytutu Staszica, politologia i nauki polityczne mogą być bardzo dobrym wyborem studiów. Warunkiem jest jednak posiadanie pomysłu na wykorzystanie w późniejszym życiu zawodowym wiedzy zdobytej w ich trakcie. – Trzeba się potem w życiu rozwijać, bo raczej mało kto będzie miał taki komfort, jaki mieli nasi rodzice, że w jednym zawodzie przepracuje całe życie. To jest też kwestia dobudowywania sobie do tego innych kompetencji, także na poziomie np. drugiego kierunku studiów, studiów podyplomowych lub doktoratu, jeśli ktoś ma takie ambicje – mówi Piekarz.

– Politologia przygotowuje do bardzo szerokiego spektrum zawodów. To bardzo dobra, bo szeroka, podstawa – uważa wiceprezes Instytutu Staszica, który jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak podkreśla, absolwent politologii może pochwalić się nie tylko rozległą wiedzą z dziedziny nauk społecznych, ale także m.in. dobrym backgroundem prawnym. Kierunek ten ułatwia również rozwijanie takich umiejętności, jak pisanie, komunikowanie czy znajomość działania mediów. Według Piekarza, studia politologiczne są właściwym wyborem, jeżeli zamierzamy wiązać naszą przyszłość z komunikacją i PR-em lub rozważamy pracę w świecie polityki.

Jaka kariera może czekać absolwenta politologii? Kiedy warto rozpocząć pracę? Więcej w nagraniu.

Autor:

Dawid Piekarz – wiceprezes Instytutu Staszica, ekspert ds. komunikacji strategicznej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz doktor nauk społecznych z obszaru strategii i bezpieczeństwa ekonomicznego.

Zajmuje się bezpieczeństwem ekonomicznym, energetycznym oraz polityką transportową i infrastrukturalną. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie komunikacji strategicznej w administracji publicznej , biznesie oraz jako konsultant niezależny.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.