Diagnosta laboratoryjny. Studia, praca, zarobki.

Wykład Anny Turek, magistra Analityki Medycznej. Na co dzień pracuje w szpitalu i pomaga ratować ludzkie zdrowie i życie.

Kim jest Diagnosta Laboratoryjny i jak nim zostać? Jakie studia trzeba skończyć i jakie warunki spełnić? Ile można zarobić w tym zawodzie?
Osoby, które chcą związać swoją przyszłość z laboratorium, powinny się zaznajomić z ustawą o diagnostyce laboratoryjnej z 27 lipca 2001 roku, która informuje, kto może zostać diagnostą oraz jakie studia trzeba ukończyć. To dobra praca dla introwertyków, ponieważ większość czasu spędzają sami zajęci badaniami. Jednak czasami kontakt z pacjentem jest niezbędny, a pacjent bywa trudny.

Praca w laboratorium wymaga solidnego zdrowia, ponieważ diagnosta jest narażony na kontakty z różnego rodzaju substancjami chemicznymi i biologicznymi, często szkodliwymi dla zdrowia. Oczy są tu szczególnie narażone na urazy, ponieważ dochodzi do tego jeszcze długa praca przy komputerze i mikroskopie. Jest to zdecydowanie praca dla osób silnych psychicznie i zdeterminowanych.

Więcej w nagraniu wykładu.
Autor:
Anna Turek, magister Analityki Medycznej. Na co dzień pracuje w szpitalu i pomaga ratować ludzkie zdrowie i życie. Autorka bloga MoimZdaniem.be.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.