Czy studia inżynierskie to dobry pomysł?

Wypowiedź Zbigniewa Szycy, prezesa zarządu NED-Project

– Inżynierią możemy również nazwać zawód lekarza, tak więc to jest dosyć szerokie zagadnienie. Ja np. specjalizuję się w projektowaniu i budowie statków, czyli jednostek morskich, ale równie dobrze mogę powiedzieć, że przyszłością naszej branży są loty w kosmos oraz projektowanie i budowa floty międzygalaktycznej – żartuje Zbigniew Szyca, prezes zarządu NED-Project, opowiadając o perspektywach zawodowych dla absolwentów studiów inżynierskich.

Jakie predyspozycje powinien posiadać przyszły inżynier?

– O efektach pracy, czyli wymiernych, namacalnych osiągnięciach, możemy mówić wtedy, kiedy ktoś konsekwentnie robi swoje – ma swój plan, ma swój cel i go realizuje. Jeżeli ktoś czuje się w tym dobrze, to zawód inżyniera, w dowolnej branży, jest jak najbardziej dla niego – zapewnia Szyca.

• Które kierunki inżynierskie są najbardziej przyszłościowe?
  • Jakie możliwości zapewnia zawód inżyniera?

Zbigniew Szyca – prezes zarządu NED-Project, firmy, która od ponad 30 lat funkcjonuje w branży morskiej. Przedsiębiorstwo znane jest m.in. z tak spektakularnych działań, jak wydobycie wraku Costa Concordia. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży morskiej. Absolwent Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz IESE Business School w Barcelonie.