Coraz więcej kobiet w PKP! Nie tylko maszynistek…

Wypowiedź Katarzyny Kucharek – prezes zarządu Fundacji Grupy PKP

– Coraz więcej kobiet pracuje na kolei, chociażby na stanowiskach maszynistów mamy 61 pań. Jak widać, stajemy się coraz bardziej otwarci – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP. Polskie Koleje Państwowe to jednak coś więcej niż tylko środek transportu. – Na kolei nie tylko prowadzimy pociągi. Mamy biura, które zajmują się kadrami, biura prawne, księgowe itd. Każdy może odnaleźć obszar, który szczególnie go interesuje – przekonuje.

Współpraca z PKP to także tworzenie rozkładów jazdy, prace inwestycyjne, przy nieruchomościach. Swoje miejsce znajdą tam także inżynierowie, technicy czy informatycy. Jeśli jesteś ciekawy, jakim pracodawcą jest PKP, koniecznie obejrzyj nasz materiał!

A także:

• Czym zajmuje się Fundacja PKP?

• Czy PKP to dobre miejsce na rozpoczęcie kariery zawodowej?

Katarzyna Kucharek – prezes zarządu Fundacji Grupy PKP. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Studiów Biznesowych na Uniwersytecie im. Leona Koźmińskiego. Certyfikowana w English for Business London Chamber of Commerce and Industry. Uczestniczka programu Executive MBA GFKM oraz Porto Business School.

Jest związana z branżą kolejową od kilkunastu lat. Pracę na kolei rozpoczęła w 2007 r. na rzecz narodowego zarządcy sieci linii kolejowych. W latach 2014–2016 zajmowała stanowiska w organie centralnej administracji rządowej i organizacji pozarządowej. Od początku kariery reprezentowała polską kolej w Międzynarodowym Związku Kolei oraz Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2016 roku zasiada w zarządzie Fundacji Grupy PKP, a od 2017 r. jest jej prezesem.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.