Wiedza inżynierska nigdy się nie deprecjonuje

Wypowiedź Piotra Muszyńskiego, doradcy Prezydenta Pracodawców RP ds. telekomunikacji

– Branża telekomunikacyjna zawsze będzie oparta na infrastrukturze, a infrastruktura to przede wszystkim ogromna wiedza inżynierska, oparta na fizyce. To wiedza, która tak właściwie się nie deprecjonuje, ponieważ cykl życia technologii w branży telekomunikacyjnej to dziesiątki lat –tłumaczy Piotr Muszyński, doradca Prezydenta Pracodawców RP ds. telekomunikacji. Dodaje także, że chociaż technologie nieustannie ewoluują, wiedza inżynierska pozwala całkowicie zrozumieć zachodzące zmiany.

Jak podkreśla, menedżerowie branży telekomunikacyjnej to w większości absolwenci kierunków inżynierskich. Dlatego zainteresowanych karierą w tej branży zachęca do podejmowania studiów na politechnice. – Politechnika zawsze będzie fundamentem kreującym najsilniejszy element wiedzy i kompetencji – zaznacza  Piotr Muszyński.

Jak zdefiniować branżę telekomunikacyjną i czy jest to branża rozwojowa? Więcej w nagraniu.

Piotr Muszyński – doradca Prezydenta Pracodawców RP ds. telekomunikacji, właściciel i prezes spółki Fixmap. Absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył także podyplomowe studia menedżerskie na IESE Business School (Uniwersytet Nawarry) oraz Stanford Executive Program na Uniwersytecie Stanforda.

W latach 2001-2018 był związany z Orange Polska (wcześniej Telekomunikacja Polska), w latach 2008-2017 zajmował stanowisko wiceprezesa grupy.