Ekologiczne kierunki studiów to przyszłość: „Brakuje nam wiedzy na ten temat”

Wypowiedź Agaty Śmiei (Fundacja Czyste Powietrze) i Artura Becka (Fundacja Pozytywnych Idei)

– Moda na ekologię trwa i mam wrażenie, że staje się coraz bardziej świadoma w podejściu Polaków do ochrony przyrody – mówi Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze. – W segregacji śmieci młode pokolenie się gubi (…) Polacy boją się, że samochód elektryczny przy pierwszym uderzeniu przestanie działać (…) Mamy jeszcze gigantyczną pracę do wykonania, jeśli chodzi o edukację, o uświadamianie – dodaje Artur Beck, prezes Fundacji Pozytywnych Idei.

Czy młodzi ludzie znają wszystkie zasady, które pomagają dbać o kondycję naszej planety? Z ankiety przeprowadzonej przez Fundację Czyste Powietrze wynika, że brak w nich wiary w słuszność tych działań. Jak temu zapobiegać? Jak angażować młodych ludzi w proekologiczne działania?

A także:

• Jakie programy zachęcają nas do bycia eko?

• Jak zachęcić młodsze pokolenie do dbania o środowisko?

Agata Śmieja – prezes Fundacji Czyste Powietrze. Zaangażowana jest w wiele projektów mających na celu edukację społeczną i walkę z ubóstwem energetycznym. Pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR. Absolwentka archeologii na Uniwersytecie Warszawskim i Podyplomowych Studiów Menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej.

Artur Beck – prezes Fundacji Pozytywnych Idei. Polski przedsiębiorca, założyciel agencji CreativeHarder Group, wielokrotny medalista zawodów żeglarskich. Od grudnia 2019 wiceprezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Współorganizator szczytu klimatycznego TOGETAIR. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.