Chęć uczenia się, skrupulatność i pracowitość to podstawy w informatyce

Wypowiedź Ryszarda Hordyńskiego, dyrektora ds. strategii i komunikacji Huawei Polska

– Studiowałem informatykę na Politechnice Warszawskiej, natomiast już na początku mojej kariery czułem, że sama informatyka jako taka może nie być wystarczająca w tak szybko zmieniającym się świecie – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. W związku z tym zdecydował się ukierunkować swoją zawodową drogę w stronę zarządzania systemami, projektami i organizacjami związanymi z nowoczesnymi technologiami. 

Ryszard Hordyński zauważa, że technologie informatyczne będą się rozwijać w ogromnym tempie. Jak zapewnia, wszelkie kierunki studiów związane  z informatyką oraz kierunki pokrewne są bardzo atrakcyjne w kontekście przyszłości. – Już dzisiaj wiadomo, że w Polsce brakuje kilkudziesięciu tysięcy informatyków. Na całym świecie te liczby po prostu idą wręcz w miliony – podkreśla absolwent Politechniki Warszawskiej. Zaznacza również, że w rozwoju zawodowym informatyka, oprócz miłości do matematyki, kluczowe są: chęć ciągłego uczenia się, skrupulatność i pracowitość. Przydają się także kreatywność oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Ostrzega także, że praca informatyka wymaga cierpliwości, na którą nie każdy jest w stanie się zdobyć.

Dla kogo są studia informatyczne? Z jakimi kierunkami warto łączyć informatykę? Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:

Ryszard Hordyński – dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. Od ponad 20 lat związany z branżą IT i telekomunikacją. Absolwent informatyki na Politechnice Warszawskiej.

Był m.in. dyrektorem w Computerland, zajmował się techniczną strategią Orange Polska, a potem pracował w firmie doradczej A.T. Kearney. Był również m.in. członkiem zarządu Inea odpowiedzialnym za działalność operacyjną, a następnie dyrektorem ds. e-commerce w Żabka Polska. W 2016 r. trafił do administracji publicznej: był wiceprezesem spółki Aplikacje Krytyczne oraz pełnomocnikiem ministra finansów ds. informatyzacji, później doradcą w Ministerstwie Cyfryzacji. Następnie pracował jako dyrektor zarządzający w spółce BGK Nieruchomości.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.