Zdolność do współpracy i dialogu

Wypowiedź prof. dr. hab. Jerzego Buzka – profesora nauk technicznych, byłego premiera, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, absolwenta Wydziału Mechanicznego Energetycznego Politechniki Śląskiej ze specjalizacją w zakresie mechaniki i energetyki

„Młodość życia jest rzeźbiarką, co wykuwa żywot cały” – zgodnie ze słowami byłego premiera, okres młodości, a zwłaszcza studiów, ma decydujący wpływ na kształtowanie i dalszy rozwój każdego z nas.

Jerzy Buzek może pochwalić się imponującymi osiągnięciami w naukach ścisłych. Specjalizuje się w zakresie ochrony środowiska, procesów chemicznych w inżynierii ochrony środowiska oraz wymiany masy. Zrobił doktorat i habilitację. Jednak według niego główną zaletą studiów nie jest zdobycie konkretnej wiedzy, lecz możliwość obcowania z szerokim gronem rówieśników oraz nauczycieli akademickich. Jak tłumaczy, rozszerza to horyzonty i uczy współpracy oraz porozumiewania się z innymi ludźmi, co jest przydatne nie tylko w życiu naukowym czy zawodowym, ale również prywatnym.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.