Czy warto – i jak – zostać programistą

Wywiad z Michałem Mysiakiem, prezesem Software Development Academy

  • Firmy oczekują od programistów mocno praktycznych kompetencji. Potrzebują pracowników, którzy już pierwszego dnia w pracy będą w stanie zacząć skutecznie działać – o cechach i umiejętnościach, które powinienmnieć dobry programista mówi Michał Mysiak, prezes Software Development Academy, największej w Europie Środkowo-Wschodniej firmy szkolącej programistów.

Na pytanie, kto potrzebuje programistów, odpowiada bez zastanowienia: wszyscy. – Do niedawna były to głównie duże firmy ubezpieczeniowe i finansowe, teraz nawet głośniki w domu to też software. Do niedawna branża motoryzacyjna to były głównie firmy hardwarowe, w tej chwili widzimy, że większość dużych czy dynamicznie rozwijających się startupów, to są przedsiębiorstwa, które tworzą technologie dla branży auto-moto. Podobnie jest z branżą medyczną czy związaną z nieruchomościami. Zainteresowanie programistami znacząco rośnie, rosną także środki, jakie firmy przeznaczają na prace badawczo-rozwojowe – uzasadnia.

W Polsce, jak mówi, jest ok. 50 tys. wakatów w branży. Są to stanowiska na różnym poziomie zaawansowania. A według szacunków Komisji Europejskiej w krajach Unii jest ok. 900 tys. wakatów w IT. – Zastanawiając się nad różnymi kierunkami przekwalifikowania i zmiany zawodowej, wybór branży IT jest w tej chwili bardzo atrakcyjny – zachęca Michał Mysiak.

Autor:
Michał Mysiak, prezes Software Development Academy, największej w Europie Środkowo-Wschodniej firmy szkolącej programistów. Firma działa w 8 krajach. Przez jej mury przewinęło się ponad 5 tysięcy kursantów z całej Europy, których edukowała kadra prawie 600 trenerów.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.