Zarządzanie nie jest windą do kariery i pieniędzy

Wypowiedź Macieja Radziwiłła, założyciela Fundacji Trzy Trąby

–Wielu młodym ludziom wydaje się, że wydział zarządzania czy podobne wydziały są windą do kariery i zrobienia pieniędzy. Myślę, że są w wielkim błędzie – uważa Maciej Radziwiłł, założyciel Fundacji Trzy Trąby i absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. – Do biznesu idzie się po to, żeby zarobić pieniądze. Można z tymi pieniędzmi różne rzeczy robić, ale trzeba je zdobyć, bo to jest miarą sukcesu w tym zawodzie – wyjaśnia.

Maciej Radziwiłł jest także absolwentem studiów MBA na University of Illinois w Stanach Zjednoczonych i, jak przyznaje, te studia są mu znacznie bliższe. –Kurs MBApokazuje, że firma jest całością – żywym organizmem, który ma wiele aspektów – mówi Radziwiłł. Według niego, niemożliwe jest choćby rzetelne prowadzenie zajęć z marketingu, kiedy nie ma się pojęcia np. o rachunkowości. – Cały czas chodzi o połączenie tych wszystkich dziedzin – zaznacza. Jak mówi, w tej kwestii można dostrzec znaczącą różnicę między podejściem zagranicznych i polskich wykładowców.

Jakich kandydatów przyjmują na studia MBA? Więcej w nagraniu.

Maciej Radziwiłł – założyciel Fundacji Trzy Trąby. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów MBA na University of Illinois.

Menedżer, przedsiębiorca i działacz społeczny. Zajmował kierownicze stanowiska w Creditanstalt Securities SA, Bank Credit Suisse First Boston Polska i Union Bank of Switzerland. Był prezesem zarządu Cresco Financial Advisors. Przez 10 lat był związany z Trakcją Polska. Członek zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich. Uhonorowany odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Orderu „Za zasługi dla Litwy”.

W 2019 roku był współorganizatorem międzynarodowej wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pt. „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt”, zawierającej 350 eksponatów.  Ta największa wystawa w historii Litwy okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją prawie 55 000 turystów z całego świata.