Same studia nic nie dają

Wypowiedź dr. Marka Cywińskiego, prezesa Kapsch Telematic Services

– Studia same nic nie dają. Jeżeli nie dam od siebie tego, co maksymalnie powinienem dać, to studia mogą być tylko przygodą, bardzo nudną i uciążliwą przez wiele lat – mówi dr Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services. – Mówię to z perspektywy bycia absolwentem Politechniki Śląskiej, ale też z perspektywy 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki – zaznacza.

Wyjaśnia, że studia zapewniły mu przede wszystkim solidne podstawy, ale jednocześnie nie ograniczają go zawodowo, umożliwiając sprawdzanie swoich kompetencji również w obszarach niezwiązanych z ukończonym kierunkiem. Zdaniem Cywińskiego, studia mogą zapewnić wystarczającą podstawę do tego, aby się rozwijać, ale nie są wystarczające – podstawą sukcesu jest natomiast nasz wkład własny.

Co zrobić, żeby lata studiów nie były czasem straconym? Od czego warto zacząć drogę zawodową? Więcej w nagraniu.

Autor:

Dr Marek Cywiński –prezes Kapsch Telematic Services. Doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i wieloletni wykładowca tej uczelni. W latach 1998-2004 pracował jako Dyrektor ds. Restrukturyzacji i Rozwoju oraz Dyrektor ds. Strategii w Stalexport S.A. Następnie był dyrektorem w Stena Metal oraz Grupie Polimex. Od 2010 roku jest prezesem Kapsch Telematic Services, spółki, która wdrożyła w Polsce system viaTOLL.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.