Nie ma jednej „właściwej” drogi do biznesu

Wypowiedź Andrzeja Arendarskiego, prezesa Krajowej Izby Gospodarczej

Jak rozpocząć swoją przygodę z biznesem? – Teoretycznie wydaje się, że najpierw trzeba zdobyć jakieś doświadczenie, pewną ogładę i dopiero później robić biznes. Ale mamy przykłady ludzi, którzy są słabo wykształceni i świetnie odnajdują się w biznesie – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. – Dróg do biznesu jest bardzo dużo, nie można wskazać tej jednej uprzywilejowanej czy właściwej. Jedni mają kapitał wyjściowy i kontynuują biznes rodzinny, inni zaczynają od zera, z małymi pieniędzmi, z kredytem, z tzw. aniołem biznesu – zaznacza.

Prezes KIG wskazuje również predyspozycje, które powinien posiadać człowiek podejmujący decyzję o rozpoczęciu własnego biznesu. Są to m.in. odporność psychiczna, „praktyczna” inteligencja, zdolność do nawiązywania kontaktów i do uczenia się.

Czy warto zaczynać od pracy w korporacji? Co jest najważniejsze w biznesie? Więcej w nagraniu.

Autor:

Andrzej Arendarski – współzałożyciel i prezes Krajowej Izby Gospodarczej od chwili jej powstania w 1990 r. Absolwent Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, doktor nauk humanistycznych.

Ekspert ekonomiczny i działacz gospodarczy. Poseł na Sejm RP w latach 1989 – 1993 r. Minister Współpracy Gospodarczej z Zagranicą w rządzie Hanny Suchockiej. W latach 2008 – 2016 był wiceprezesem EUROCHAMBRES – Stowarzyszenia Europejskich Izb Przemysłowo-Handlowych z siedzibą w Brukseli. Członek wielu organizacji i stowarzyszeń krajowych i zagranicznych, których celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego. Odznaczony wieloma wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi, m. in. Krzyżem Komandorskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Orderem Uśmiechu.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.