Sekretarka – jak zostać, opis pracy, zakres obowiązków, wymagania, cechy, wykształcenie

Materiał portalu praca.pl

Materiał obala stereotypy pracy sekretarki/sekretarza. Ta praca nie polega tylko na parzeniu kawy, grze w pasjansa przez cały dzień czy też odbieraniu telefonów.

Bez sekretarki nie obejdzie się żadna większa firma. Pracownik sekretariatu to najczęściej pierwsza osoba kontaktująca się z kimś z zewnątrz. Liczy się w tym przypadku dobre pierwsze wrażenie. Do zadań sekretariatu należą np. koordynacja pracy w biurze, rozmowa z klientami, zamawianie sprzętu biurowego i wiele innych, często niedocenianych zadań. Do wymagań dla kandydatów na to stanowisko należą m.in.: dobra organizacja, wysoka kultura osobista, znajomość języków obcych, komunikatywność, umiejętność pracy z ludźmi oraz umiejętność pracy w stresie. Ukończenie studiów nie jest wymagane, aczkolwiek stanowi zdecydowanie dodatkowy atut.

Więcej w nagraniu materiału.

Autor:
Portal Praca.pl zajmujący się pracą i wszystkimi aspektami z nią związanymi, takimi jak: pisanie listu motywacyjnego, pierwszego CV, działanie w przypadku utraty pracy, odnalezienie się w nowej pracy, rynek pracy itp.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.