Pielęgniarstwo – czy warto studiować ten kierunek? Jak wygląda praca pielęgniarki, pielęgniarza?

Sonda na Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego wśród studentów i wykładowców kierunku pielęgniarstwo.

Czy warto studiować pielęgniarstwo? Jak wygląda praca pielęgniarki i pielęgniarza? Jakie są zalety pracy w tym zawodzie? Opowiadają studenci i wykładowcy Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach, która prowadzi jeden z najnowocześniejszych kierunków pielęgniarskich w Polsce.

  • Coraz więcej moich kolegów idzie na pielęgniarstwo. Z jakiego względu? Głównie z powodu korzyści finansowych, bo wykonując tę samą pracę pielęgniarze zarabiają więcej niż ratownicy medyczni. Po drugie: mają większe możliwości zatrudnienia. Główne miejsca pracy dla ratownika medycznego to szpitalny oddział ratunkowy i karetka. Pielęgniarz i pielęgniarka mogą pracować na wszystkich oddziałach szpitalnych, we wszystkich poradniach i przychodnia. Po trzecie: przyszłość. Mam wrażenie, że jako pielęgniarz będę miał szansę być dłużej aktywny w zawodzie – opowiada Maciej Podlasin, student pielęgniarstwa PUSB w Skierniewicach.

Dr n. med. Małgorzata Wojciechowska, wykładowca PUSB w Skierniewicach, podkreśla, że pielęgniarki i pielęgniarze oprócz tego, że mogą pracować w Polsce, mogą również podjąć pracę w krajach Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikowania dyplomów.

Więcej w nagraniu materiału.

Autor:
Studia.pl – Portal o studiach. Pomaga w wyborze kierunku studiów, zamieszcza informacje na temat pracy i kariery zawodowej oraz materiały dot. konkretnych uczelni.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.