Jak wybrać dobre STUDIA (dla siebie)? – 7 pytań, które warto sobie zadać

Wykład z cyklu Człowiek Absurdalny

Wybierz takie studia, żebyś miał po nich dobrze płatną pracę. Na humanistyczne to nie idź, bo tylko stracisz czas albo jeszcze gorzej, zostaniesz jakimś lewakiem. Po tym to będziesz robił w Macu na kasie. O, to jest dobre, bo to jest zawód przyszłości. Studia, na co to komu? Kto się nigdy nie wymądrzał na temat studiów, nie doradzał, nie odradzał, nie polecał, niech pierwszy rzuci kamieniem.

– Z moich obserwacji wynika, że osoby wybierające sobie studia zasadniczo dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to osoby, które wybierając kierunek studiów koncentrują się na finansowym aspekcie swojej przyszłości. Kluczowe pytanie, które sobie zadają przy wyborze, brzmi: jakie studia dadzą mi później dobrze płatną pracę? I na takiej podstawie jeszcze kilka lat temu mnóstwo ludzi wybierało kierunki finansowe, marketing czy zarządzanie. Druga grupa, dziwnym trafem zazwyczaj pochodząca z dobrze sytuowanych rodzin, koncentruje się na pytaniu: co lubię robić, jakie są moje pasje, czego chciałbym się uczyć. Idąc tym tropem wybiera studia, które będą i przyjemne, i ciekawe – mówi Łukasz Polikowski.

Więcej w nagraniu wykładu.

Autor:
Łukasz Polikowski, prowadzący kanał Człowiek Absurdalny – rozmyślania nad absurdami naszego życia inspirowane filozofią, psychoanalizą, psychologią, filmem i literaturą.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.