Kupony i paczki. Świąteczne bonusy dla pracowników Lidla

Premie, bony na zakupy, paczki dla dzieci – koniec roku to okres, w którym firmy przygotowują świąteczne benefity dla pracowników. Otrzymają je m.in. pracownicy Lidl Polska. Osoby zatrudnione w sieci dostaną kupony rabatowe na zakupy w sklepach Lidl o łącznej wartości 800 zł. Sieć nie zapomniała również o dzieciach pracowników – do rąk najmłodszych trafi w sumie ponad 21 tys. świątecznych paczek.

Lidl Polska zaprasza wszystkich pracowników do udziału w wielkiej akcji promocyjnej Lidl Plus, w ramach której otrzymają oni kupony rabatowe o łącznej wartości 800 zł. Wartość możliwych do uzyskania rabatów nie jest przypadkowa, w grudniu br. nastąpi bowiem otwarcie 800. sklepu Lidl. Pracownicy zrealizują kupony za pomocą aplikacji zakupowej Lidl Plus, która pozwala na skorzystanie ze zniżek w sklepach sieci. Pracownicy będą mogli zaprosić do udziału w akcji dowolnie przez siebie wybrane osoby, w tym swoich bliskich. W akcji Lidla wezmą również udział współpracownicy, a także osoby zatrudnione przez niektórych kontrahentów sieci. 

Lidl przygotował także paczki dla najmłodszych, czyli wszystkich dzieci pracowników do 13. roku życia. W ciągu ostatnich 8 lat sieć wydała ponad 100 tysięcy takich paczek, a w tym roku do rąk pociech pracowników trafi kolejnych 21 500 świątecznych pakietów. Firma postanowiła także zróżnicować prezenty, biorąc pod uwagę wiek dzieci. W ten sposób powstały 4 rodzaje paczek z uwzględnieniem odmiennych potrzeb i upodobań maluchów. W pakietach znajdą się m.in. zabawki dla niemowląt, zestawy do rozwoju motorycznego, drewniane zabawki, gry i puzzle oraz mikrofony karaoke. Starsze dzieci mogą się również spodziewać słodkości.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące działalność na terenie całej Europy. Obecnie w 30 krajach istnieje około 11 550 sklepów tej marki, a w Polsce już w grudniu br. sieć ma liczyć 800 sklepów.  

Od marca 2021 r. pracownicy sklepów Lidl Polska, rozpoczynający swoją karierę, zarabiają od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto. Po roku pracy pracodawca gwarantuje podwyżkę do poziomu od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, a po dwóch latach stażu – od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto. 

Pracownicy Lidla mogą też liczyć na szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia oraz wyprawka „dla maluszka” i pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego. 

Firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne. Od września wszyscy pracownicy oraz ich bliscy mogą poszerzać swoje kompetencje, dzięki bezpłatnemu dostępowi do eTutor, platformy do samodzielnej nauki języków obcych online.

Jako jedna z pierwszych sieci handlowych, Lidl wprowadził dodatek za pracę w niedziele dla pracowników sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy. Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego wyniesie ponad 7 mln zł. Dodatek będzie obowiązywał do końca lutego 2022 r. lub do wejścia w życie nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Pracownicy podejmujący pracę w niedziele mogą też odebrać dzień wolny – mogą go zaplanować 6 dni kalendarzowych przed lub po przepracowanej niedzieli. 

Opr. mw

Źródło: Lidl Polska 

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.