Jednolita i bezpieczna platforma komunikacyjno-dydaktyczna dla szkół

Uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mieli dostęp do tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych z najnowszym oprogramowaniem. Zakupiony przez szkoły w preferencyjnych cenach sprzęt otrzymają z zainstalowanym systemem Windows oraz możliwością uzyskania bezpłatnych licencji Office 365. Obniżenie kosztów dostępu do narzędzi cyfrowych dla uczniów i nauczycieli umożliwia program Shape the Future Microsoft, do którego dołączyło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych toczy się nauka zdalna. Zawieszenie zajęć stacjonarnych ma związek z rozprzestrzeniającą się czwartą falą pandemii COVID-19. Lekcje online toczą się za pośrednictwem aplikacji MS Teams. Sprzęt do nauki zdalnej uczniowie mogą wypożyczyć ze szkoły.

Platforma narzędzi cyfrowych

Program Shape the Future umożliwia instytucjom związanym z oświatą zakup systemu operacyjnego po preferencyjnej cenie. Udział w projekcie nie wiąże się ze zobowiązaniami ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki czy instytucji edukacyjnej. W ramach programu producenci sprzętu ustalają ceny urządzeń ze wspomnianym systemem operacyjnym, bazując na licencjach edukacyjnych „Education only”.

Platformę narzędzi cyfrowych dla edukacji tworzy system operacyjny Windows 10 Pro Edu oraz 11 Pro Edu w połączeniu z bezpłatnymi licencjami na Office 365 (w planie A1), w tym Teams. Microsoft Teams umożliwia pracę w ramach zespołów klasowych, prowadzenie wideokonferencji i lekcji zdalnych, udostępnianie treści oraz przypisywanie i ocenianie zadań. W ramach bezpłatnego planu nauczyciele i uczniowie korzystają również z poczty e-mail, dysku chmurowego OneDrive, aplikacji Office Online czy wspólnego notesu zajęć dla klasy OneNote Class Notebook. 

Bezpieczeństwo pracy

Platforma posiada rozwiązania, które gwarantują najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa charakterystyczny dla licencji korporacyjnych. Oprócz aplikacji środowisko Office 365 zapewnia zintegrowaną usługę zarządzania tożsamością użytkowników Azure Active Directory. Każdy nauczyciel, który posiada konto w usłudze Office 365, może zalogować się nim w systemie Windows 10 Pro lub 11 Pro. Windows dostępny w programie Shape the Future to wersja systemu operacyjnego klasy biznesowej oferująca wszystkie standardy bezpieczeństwa dostępne w systemie Windows 10 Pro i 11 Pro.

Udział Ministerstwa Edukacji i Nauki  w programie Shape the Future Microsoft to efekt współpracy administracji i biznesu. Stwarza on szansę na rozwój i inwestowanie w edukację uczniów. Przyczynia się także do zwiększenia dostępności cyfrowych narzędzi w edukacji i nauce.

Środowisko do nauki przygotowane przez Microsoft jest odpowiedzią na aktualne potrzeby uczniów i nauczycieli. To spójna platforma rozwiązań cyfrowych, która jest nie tylko praktyczna i łatwa w użytkowaniu, ale również bezpieczna. Umożliwia ona rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Opr. mw

Źródło: MEiN

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.