– Pedagogika resocjalizacyjna to studia, po których można pracować w policji bądź w innych służbach nas chroniących, typu służba więzienna, być wychowawcą w zakładzie poprawczym czy w domu dziecka. Natomiast mi jak najbardziej pomagają w pracy trenera boksu – wyjaśnia Hubert Migaczew, trener boksu, były trener Kadry Narodowej w Boksie.
Dla kogo są te studia?
– Przede wszystkim dobrze będą się tam czuli, mówiąc kolokwialnie, wykolejeńcy, którzy chcą wrócić na dobrą drogę. Czyli powtórna socjalizacja, nauczenie poruszania się w społeczeństwie – tego uczy pedagogika resocjalizacyjna. I to chyba głównie z tego powodu sam poszedłem na te studia – mówi Migaczew, absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pedagogiki kryminologicznej w Pedagogium – Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie.
A także:
- Co dały mu te studia?
- W jaki sposób wykorzystuje zdobytą wiedzę?
- Czym zajmują się absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej?
Hubert Migaczew– trener boksu i były trener Kadry Narodowej w Boksie. Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pedagogiki kryminologicznej w Pedagogium – Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie.
Przez 7 lat był czynnym zawodnikiem WKS Gwardia Warszawa. Właściciel i jednocześnie trener w Fenix Fight Club. Jest również trenerem międzynarodowej zawodowej drużyny bokserskiej WSB Hussars Poland. Od 10 lat trenuje Mateusza Tryca, dwukrotnego ćwierćfinalistę Mistrzostw Europy.