Tak wiele zawdzięczamy nauce! Inicjatywa #ThankYouScience

Niedawno firma Bayer wyszła z inicjatywą mającą na celu podziękowania nauce i naukowcom za ich wkład w poprawę naszego życia. Inicjatywa #ThankYouScience zachęca do podzielenia się w mediach społecznościowych podziękowaniami dla naukowców – poprzez podanie przykładu odnośnie tego, w jaki sposób nauka pozytywnie zmieniła nasze życie!

#ThankYouScience… and Scientists!

Jest to druga taka inicjatywa tej firmy. Wpisy w mediach społecznościowych oznaczone hasztagiem #ThankYouScience wyrażą wdzięczność ludziom nauki za ich pasję odkrywania nieznanego, dociekliwość, wiarę w ludzkie możliwości i pełne odwagi wizje, prowadzące do przełomowych odkryć. Warto mieć świadomość w jaki sposób, dzięki nauce i naukowcom spędzającym długie godziny na analizach swoich często przełomowych pomysłów, nasze życie staje się prostsze i bezpieczniejsze.

- Lepsza dbałość zdrowie i zrównoważone życie, większe poczucie bezpieczeństwa, ogromne możliwości, które przyniosła nam technologia – wszystko to zawdzięczamy nauce! Zrozumienie dla niej jest dziś szczególnie ważne, dlatego zachęcamy do wyrażania wdzięczności naukowcom – mówi Monika Lechowska-Wróbel, dyrektor działu komunikacji Bayer – Misją naszej firmy jest „Science for a better life”: z nauką jesteśmy ściśle związani od ponad 160 lat, więc ogromnie doceniamy jej wkład do poprawy świata – i chcemy inspirować innych.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy we własnym kanale lub np. odwiedzając profil popularno-naukowy Baylab na Facebooku (https://www.facebook.com/BaylabPolska/) użyć hasztagu #ThankYouScience i napisać za co dziękujemy nauce.

Dziękuję za…

Powodów do podziękowań może być naprawdę wiele – te związane z łatwiejszymi i szybszymi sposobami diagnozowania chorób, metodami leczenia chorób, szczepieniami, osiągnięciami wpływające na nasze bezpieczeństwo czy zdrowe odżywianie. Ilu ludzi tyle powodów do podziękowań. Z pewnością każdy z nas znalazłby niejedno odkrycie, które ułatwiło jemu samemu lub bliskim mu osobom życie. Ułatwiło, a czasami wręcz uratowało życie. Nauce i naukowcom zawdzięczamy bardzo wiele. Sprawmy by poczuli się docenieni. Oni wiedzą, że ich wynalazki zmieniają życie. Pokażmy im, że my również zdajemy sobie z tego sprawę i doceniamy ich wiedzę i wysiłki.

O firmie Bayer 

Firma Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się przede wszystkim na obszarach nauk Life Science, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. Jej produkty i usługi mają na celu przyniesienie korzyści ludziom poprzez wspieranie wysiłków zmierzających do przezwyciężenia głównych wyzwań związanych z rosnącą i starzejącą się populacją globalną. 

Opr. Weronika Sikora

Na podstawie: materiałów firmy Bayer

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.