Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów już 25 listopada

25 listopada br. w Gliwicach odbędzie się konferencja „Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – rozwój gospodarczy Województwa dzięki branży dronowej”, organizowana przez Śląski Klaster Lotniczy. Celem spotkania jest nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy przedstawicielami firm oraz podmiotów działających w branży lotniczej i dronowej, czyli jednej z najbardziej innowacyjnych gałęzi światowej gospodarki. Platforma edukacyjna Akademia Zarządzania i Rozwoju(azir.edu.pl) jest patronem medialnym tego wydarzenia.

„Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – rozwój gospodarczy Województwa dzięki branży dronowej” to już IV spotkanie o tematyce lotniczej, nawiązujące do organizowanych wcześniej przez Śląski Klaster Lotniczy konferencji klastrowych, poświęconych bezzałogowym statkom powietrznym. Klaster reprezentuje ponad 100 podmiotów, w głównej mierze małych i średnich przedsiębiorców, działających w branży lotniczej oraz uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu.Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. 

Śląsk, w porównaniu z innymi regionami kraju, ma długą i znaczącą tradycję oraz liczne osiągnięcia związane z przemysłem lotniczym.Pierwsza konferencja organizowana przez Śląski Klaster Lotniczy odbyła się w 2019 r. w Bielsku-Białej. Miała ona na celu wzmocnienie współpracy między partnerami regionu V4, działającymi w przemyśle lotniczym. Kolejne dwie edycje odbyły się w 2020 i 2021 r. w Chorzowie. Obie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas ubiegłorocznej konferencji, poza spotkaniami i panelami ekspertów odbyły się również pokazy dronów na Stadionie Śląskim, które transmitowane były na żywo.

Listopadowe Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów będą okazją do zaprezentowania polskich doświadczeń branży lotniczej, stanowiących efekt współpracy środowiska przedsiębiorców, polskiej nauki oraz wsparcia otrzymywanego ze strony administracji publicznej, zarówno samorządu lokalnego, jak też administracji centralnej i instytucji wspierających biznes i naukę. 

Program konferencji

Panel I: Drony wojskowe i ich rosnące znaczenie na teatrze wojennym. Czy polskie drony wzmocnią Siły Zbrojne RP i staną się przebojem eksportowym?

Panel II: Śląsk zagłębiem dronowym? Szanse rozwoju  lotnictwa i przemysłu dronowego jako jednej z  regionalnych inteligentnych specjalizacji.

Panel III: „Lotniska małe i duże”. Zróżnicowana oferta lotnisk krajowych, od portów międzynarodowych po lotniska regionalne i general aviation, znaczenie dla regionu śląskiego.

Panel IV: Rozwój przemysłu lotniczego poprzez współpracę ze środowiskiem naukowo – badawczym i edukacyjnym.

Panel V: Znaczenie współpracy i ekspansji międzynarodowej dla wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw branży lotniczej.

Panel VI: Drony w przestrzeni cywilnej. Osiągnięcia i szanse polskiego sektora dronowego. Sesja prezentacji.

Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych FPV w kategorii F9U

Podczas konferencji organizowany będzie również Finał Mistrzostw Polski Dronów 2022.Drony FPV pędzące ponad 150 km/h, specjalnie przygotowany oświetlony tor wyścigowy, prezentacje różnego rodzaju dronów i ich zastosowań, symulator drona, edukacja związana z bezzałogowymi statkami powietrznymi – takie atrakcje czekają na uczestników Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych w hali Arena. Przyjdź i wejdź w świat dronów, zarówno tych wyścigowych, jak i spotykanych na co dzień, poznaj pilotów z całej Polski o międzynarodowej renomie i instruktorów, którzy chętnie podzielą się wiedzą, jak najlepiej zacząć przygodę z lataniem oraz jak wykorzystuje się drony w przestrzeniach miejskich. 

Opr. AM
Źródło: Stowarzyszenie Śląski Klaster Lotniczy

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.