JOBICON Online powraca już 20-21 października

Kandydaci i pracodawcy powinni szykować miejsce w swoich kalendarzach. Już 20 i 21 października odbędzie się Festiwal Pracy JOBICON online. Udział w wydarzeniu zapowiedziało około 140 pracodawców. Ostatnia, wiosenna edycja zgromadziła 75 tysięcy użytkowników – więcej o 10% niż poprzednia odsłona online. Największy polski wirtualny Festiwal Pracy stale się rozwija, oferując webinary, warsztaty, sesje Q&A, konsultacje z pracodawcami i rekruterami oraz wystąpienia gości specjalnych. Tym razem na uczestników czekają m.in. spotkania z Kamilą Kalińczak, Mateuszem Banaszkiewiczem i Marcinem Majem (Niebezpiecznik).

Najważniejsze informacje:

  • Jesienna odsłona JOBICON online już 20-21 października.
  • Ostatnia edycja JOBICON zgromadziła aż 75 000 uczestników.
  • Udział w jesiennej odsłonie zapowiedziało około 140 firm.
  • W programie ponad 300 webinarów z pracodawcami.
  • Zaplanowano nowe rozwiązania technologiczne, wspierające wygodne i sprawne spotkania kandydatów i pracodawców.

JOBICON bije rekord za rekordem 

Najbliższy Festiwal Pracy JOBICON Online jest już trzecią edycją wydarzenia w nowej, wirtualnej formule. Każda kolejna z nich przyciągała większe grono kandydatów. Według badań Pracuj.pl goście JOBICON nie tylko poszukują na wydarzeniu pracodawców czy ofert zatrudnienia, ale także nowej wiedzy nabywanej w ramach warsztatów, prelekcji, konsultacji CV czy spotkań z ekspertami i influencerami. Odpowiedzi respondentów wskazują, że ta formuła świetnie się sprawdza – średnia ocena wystawiania przez uczestników JOBICON to 8 w 10-stopniowej skali, a stronę wydarzenia odwiedziło 75 000 użytkowników, czego blisko połowa zdecydowała się aplikować na festiwalowe oferty pracy. Organizatorzy podkreślają, że najbliższa edycja ma duże szanse powtórzyć sukces poprzednich. Jesienny JOBICON odbywa się w okresie, gdy w Europie oraz Polsce odnotowywane jest coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. Między styczniem i wrześniem 2021 na portalu Pracuj.pl ukazało się 705 tysięcy ofert – zdecydowanie najwięcej w jego historii.

Nowy JOBICON – nowe rozwiązania

Przed najnowszą edycją platforma Festiwalu Pracy JOBICON Online została usprawniona tak, by była jeszcze bardziej przyjazna dla kandydatów i pracodawców. Wprowadzona została m.in. lepsza widoczność miejsc wolnych na spotkania z pracodawcami w pokojach dla użytkowników. Wdrożono także większy wybór listy spotkań w kafeterii, weryfikację potwierdzonych zapisów z wykorzystaniem kodów SMS, nowe materiały edukacyjne i informacyjne. Zwiększono liczbę miejsc na spotkania grupowe - cieszące się dużym zainteresowaniem - a na stronie głównej pojawi się streaming ułatwiający śledzenie konferencji i podążający za użytkownikiem po stronie.

Agenda bogata w możliwości

Oprócz nowych funkcji podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli angażować się w JOBICON w ramach dobrze już znanych, popularnych punktów agendy – łącznie z wystąpieniami, konsultacjami, spotkaniami indywidualnymi i webinariami będzie ich aż około 780. Goście Festiwalu Pracy skorzystają m.in. z bezpłatnych konsultacji CV, symulacji rozmów rekrutacyjnych, warsztatów, webinariów, indywidualnych i grupowych spotkań z przedstawicielami najlepszych pracodawców, a co szczególnie ważne – dostaną dostęp do specjalnych festiwalowych ofert pracy od około 140 firm.  Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji są Mateusz Banaszkiewicz, Kamila Kalińczak i Marcin Maj. Mateusz Banaszkiewicz jest psychologiem zdrowia, ekspertem od radzenia sobie ze stresem. Swoje wystąpienie poświęci on metodom pozwalającym przekształcić stres w dodatkowe paliwo do działania w środowisku zawodowemu. Kamila Kalińczak to dziennikarka radiowa i telewizyjna, przez lata obecna w Radiu Zet, TVN24BiS czy Wysokich Obcasach. Uczestnikom JOBICON opowie o lekcjach dotyczących sposobów pracy, które wyciągnęliśmy z pandemii. Marcin Maj jest ekspertem Niebezpiecznik.pl – firmy doradczej i właściciela największego w Polsce serwisu o bezpieczeństwie danych. Z jego prelekcji goście dowiedzą się, jaka droga prowadzi do kariery w szybko rosnącej branży bezpieczeństwa IT.Obok spotkań z gośćmi specjalnymi wiele uwagi przyciągają wystąpienia topowych pracodawców i ekspertów z różnych branż. W najnowszej edycji na scenie głównej pojawią się przedstawiciele takich marek, jak m.in. ABB Business Services, Bank Pekao SA, Credit Suisse, EY, GLS Poland, GSS, Henkel, IC Solutions, McKinsey, NielsenIQ, Nokia, Polska Liga Esportowa czy Uczelnia Łazarskiego. Prelekcje będą dotyczyć takich zjawisk, jak zasady rozmów rekrutacyjnych online, budowanie przewagi nad innymi kandydatami, kreowanie interesującej historii o karierze, początki w branży IT czy kompetencje dające szanse na dobrą pracę w przyszłości.  

Wyjątkowe oferty pracy dla młodych… i nie tylko

Na Festiwalu Pracy JOBICON online nie zabraknie kluczowego elementu wydarzenia – czyli ofert pracy. Podczas ostatniej edycji uczestnicy przesłali aż 35 000 CV na wyjątkowe oferty, dostępne tylko podczas wydarzenia. W edycji jesiennej 48% uczestników festiwalu poszukiwało pracy na stanowiskach specjalistów średniego szczebla, 42% – młodszych specjalistów, 27% zainteresowanych było stażami i praktykami, natomiast 26% szukało miejsc pracy dla kierowników. Choć JOBICON online to wydarzenie gromadzące bardzo różnorodne grono kandydatów, ważną rolę pośród uczestników odgrywają osoby zaczynające karierę zawodową, w tym studenci i absolwenci szkół wyższych.

Na nowych ścieżkach kariery

Festiwal Pracy JOBICON Online stworzył nową przestrzeń do spotkań kandydatów i pracodawców, dającą szansę na otwartą rozmowę na temat oczekiwań i możliwości zawodowych. Firmy mają szansę poznać talenty gotowe na nowe możliwości  a poszukujący pracy – najlepsze oferty i trendy na rynku. Najbliższa okazja już 20 i 21 października - zapisy na spotkania z pracodawcami w setkach wirtualnych pokoi już trwają i są dostępne na stronie https://jobicon.pracuj.pl/

Informacja prasowa

Źródło: https://media.pracuj.pl/

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.