„Wybierając informatykę na Uniwersytecie SWPS, otrzymasz znacznie więcej niż tylko naukę programowania czy projektowania aplikacji – zyskasz również umiejętność dostrzegania i rozwiązywania problemów za pomocą wiedzy i narzędzi informatycznych, z otwartością na zagadnienia społeczne i humanistyczne, które daje środowisko Uniwersytetu SWPS” – czytamy na stronie Uczelni.
Solidna wiedza i praktyczne umiejętności
Studenci nowo utworzonych studiów licencjackich w trakcie nauki otrzymają solidne podstawy w postaci twardej, informatycznej wiedzy – z dziedzin algorytmów, struktur danych, optymalizacji oraz innych – kluczowych w pracy profesjonalnego informatyka – zagadnień. Co ważne, studia te mają kłaść zasadniczy nacisk na praktykę. Profesjonalna analiza i modelowanie danych, rozwiązywanie praktycznych problemów tworząc odpowiednie algorytmy i struktury danych, wykonywanie obliczeń chmurowych – to niektóre z praktycznych umiejętności, w których będą się kształcić przyszli informatycy. Nauczą się również m.in. jak wykorzystywać umiejętności praktyczne w realnym środowisku pracy – w programie studiów przewidziane są zajęcia warsztatowe oraz realizowanie projektów zespołowych i indywidualnych. Obowiązkowe będzie odbycie praktyk zawodowych w wymiarze 780 godzin u cenionych na rynku pracodawców, z którymi współpracuje Uczelnia.
Kompetencje miękkie w branży IT
Oprócz ścisłej wiedzy informatycznej, dobremu informatykowi potrzebne są także kompetencje społeczne. Bez zrozumienia mechanizmów ludzkich zachowań i potrzeb użytkowników, nie powstaną przecież innowacyjne produkty i usługi. W trakcie studiów, wiedza informatyczna będzie więc uzupełniana wiedzą z zakresu psychologii. Nie zabraknie również szansy na zdobycie niezwykle przydatnych, a również marginalizowanych w tym zawodzie, umiejętności miękkich. Twórcy nowego kierunku odpowiadają tym samym wprost na potrzeby rynku – nowy kierunek to szansa na zyskanie kompetencji niezbędnych do pracy w branży IT m.in. w startupach, korporacjach, czy we własnej firmie.
„Studia informatyczne na naszej uczelni otworzą przed Tobą drzwi do kariery i rozwoju zawodowego zarówno w kraju, jak i zagranicą. Możesz zostać specjalistą(-tką) w zakresie zarządzania bazami danych, prowadzenia projektów informatycznych, projektowania rozwiązań informatycznych czy zapewnienia procesu kontroli jakości dostarczanego oprogramowania i koordynowania wdrażania kodu. Bez problemu odnajdziesz się w zespole programistycznym, a także będziesz potrafił(a) rozmawiać z klientami firm informatycznych” – zapewnia Uniwersytet SWPS.
Więcej informacji: swps.pl
JK
Źródło: materiały prasowe Uniwersytetu SWPS