Film o „Dobrym Stażu w Żabce” nagrodzony

Brązową Tarczę na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” zdobyła produkcja zrealizowana wspólnie przez Grupę Żabka i Fundację Samodzielni Robinsonowie. Film przedstawiający projekt „Dobry Staż w Żabce” wyróżniony został w kategorii „Biznes”. Jury Konkursu doceniło nie tylko estetykę realizacji 5-minutowego klipu, ale przede wszystkim tematykę, która w sposób poruszający i inspirujący zwraca uwagę na najważniejsze obecnie problemy społeczne. Do tegorocznej, VIII edycji konkursu zakwalifikowało się w sumie 41 filmów.

„Dobry Staż w Żabce” to zarówno tytuł filmu, jak i nazwa programu realizowanego wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. Skierowany jest on do młodzieży z instytucji opieki zastępczej. Grupa Żabka razem ze swoimi franczyzobiorcami umożliwia młodym osobom udział w płatnych stażach w sklepach, a tym samym daje im szansę na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz ułatwia start w życie zawodowe. Inicjatywa realizowana jest od 7 lat. Do tej pory odbyło się już ponad 22 tys. godzin stażowych, czyli w sumie 280 staży, trwających od 2 tygodni do 3 miesięcy. Franczyzobiorcy Żabki, którzy chcą zaopiekować się stażystami, przechodzą szkolenie, prowadzone przez przedstawiciela Fundacji i zyskują miano mentora. Młodzież otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Nad przebiegiem staży czuwa również opiekun wyznaczony przez Fundację Samodzielnych Robinsonów.

Bohaterami filmu „Dobry Staż w Żabce” są tegoroczne stażystki oraz ich mentorki i mentorzy. Przedstawione są ich historie, pasje i marzenia. W filmie można zobaczyć, na czym polega ich praca podczas stażu i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musiały się zmierzyć, jakie osobiste bariery pokonać i z którymi nowymi umiejętnościami zawodowymi ruszą dalej w świat. Reżyserią i montażem filmu zajęła się poznańska agencja 8image.

– Niezmiernie cieszy nas nagroda przyznana filmowi o naszym programie „Dobry Staż w Żabce”. To dla nas potwierdzenie, że nasze działania w ramach Strategii Zaangażowania Społecznego, mające na celu zapewnienie lepszej jakości życia społecznościom lokalnym, w tym wyrównywanie szans na rynku pracy, są dostrzegane i doceniane. Dzięki programowi młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym zyskuje szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Dziękujemy naszym franczyzobiorcom – mentorom, za aktywne angażowanie się w ten program i dzielenie ze stażystami swoją wiedzą i umiejętnościami –mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” organizowany jest przez Fundację Res Severa w Poznaniu. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne z zakresu zrównoważonego rozwoju  i  społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów. Zwycięzców konkursu ogłoszono 29 września 2023 roku.

Źródło: Żabka Polska

Opr. AM

Artykuł partnerski

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.