Żabka Polska – staże dla studentów i absolwentów

Współpraca z uczelniami wyższymi, konkursy dla studentów, płatne staże i praktyki – Żabka tworzy swoje przyszłe kadry. Sieć chce bowiem, by młodzi ludzie – jeszcze przed wejściem na rynek pracy – mogli zdobyć doświadczenie w interesującej ich branży. I tak np. studenci poznańskiej Wyższej Szkoły Logistyki, w ramach studiów dualnych, odbywają staże w Centrum Logistycznym Żabki.

Wspólnie z trzema poznańskimi uczelniami – Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetem Przyrodniczym – sieć zrealizowała także projekt rozwojowy Kreatorzy Produktu. W ramach współpracy z programem Kariera Polskiej Rady Biznesu oferowała studentom i absolwentom płatne wakacyjne staże, a wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizowała  konkurs dla studentów.

Możliwości, które staramy się tworzyć dla studentów, dają zetknięcie z praktyką codziennego funkcjonowania firmy – mówił azir.edu.pl Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych w Żabka Polska: https://azir.edu.pl/wyklad/siec-zabka-daje-studentom-wiele-mozliwosci-rozwoju-zawodowego/ . Podkreślał, że sieć Żabka oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Należą do nich m.in. staże, praktyki, a także program „Kreatorzy produktów”, umożliwiający tworzenie propozycji produktów, które być może trafią na sklepowe półki. Żabka jest partnerem kilku uczelni, ściśle współpracując m.in. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Jak przekonuje Kubczak, rozwój sieci w ostatnich latach świadczy o wyjątkowości firmy. Warto samemu się o niej przekonać . – Myślę, że warto zobaczyć, jak wygląda od środka firma, która była w stanie w ciągu niespełna czterech lat przeobrazić całą swoją sieć do zupełnie nowego formatu – uważa dyrektor ds. korporacyjnych w Żabka Polska, podkreślając, że firma jest dostrzegana przez wielu strategicznych graczy z całego świata.

Studia dualne

Program studiów dualnych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu to połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi zdobytymi podczas płatnego stażu w Centrum Logistycznym Żabka Polska. W czasie trzyletniego programu stażowego studenci WSL mają możliwość aktywnie uczestniczyć w prawie wszystkich procesach logistycznych zachodzących w należącym do Żabki centrum.

Praktyki w Centrum Logistycznym Żabka Polska odbywają się cyklicznie, co trzy miesiące. Pierwszy etap ma charakter wdrożeniowy – w magazynie głównym praktykanci przyjmują towar, zajmują się inwentaryzacją i kwestiami formalno-prawnymi. Drugi etap związany jest z obsługą systemów logistycznych, m.in. z analizą struktury produktów czy rozliczeniami finansowymi. Stopniowe wprowadzanie w funkcjonowanie systemu Centrum Logistycznego oraz zróżnicowanie zadań i obowiązków sprawia, że studenci mają szansę poznać różne aspekty swojej przyszłej pracy i sprawdzić, w których z nich odnajdują się najlepiej.

Wakacyjne staże

W ub. roku Żabka dołączyła do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, oferującego płatne wakacyjne staże studentom i absolwentom. Jako najbardziej zaawansowana technologicznie sieć handlowa w Polsce przygotowała dla uczestników konkursu staże w obszarze e-commerce i analizy biznesowej. Żabka oferowała staże 3 wybranym kandydatom: dwa w departamencie analiz biznesowych i jeden w inkubatorze biznesu.

Konkurs Program Kariera organizowany jest przez Stowarzyszenie Polska Rada Biznesu. Program funkcjonuje na rynku od 2003 r., zdobywając z roku na rok coraz większą popularność, co przekłada się na coraz większą liczbę zgłoszeń studentów i przystępujących do programu firm. Skierowany jest do studentek i studentów oraz absolwentek i absolwentów studiów w Polsce lub za granicą. Ze statystyk prowadzonych przez organizatorów wynika, że co czwarty uczestnik Programu Kariera po odbytym stażu otrzymuje propozycję pracy w firmie, w której odbywał praktyki.

Konkursy dla studentów

Żabka Polska we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizowała także konkurs dla studentów „Technology is the future – twórz ją z żappką”. W ramach projektu młodzi ludzie mieli okazję pracować nad nowymi rozwiązaniami dla jednej z najbardziej popularnych aplikacji w Polsce – żappki. Nagrodami w konkursie były m.in. staże w firmie w Poznaniu oraz udział w organizowanych w Warszawie dwudniowych warsztatach z zakresu AI/ML z firmą SYNERISE (światowy lider w rozwiązaniach sztucznej inteligencji i machine learning). 

- Angażujemy się w projekty we współpracy z uczelniami wyższymi, by dzielić się wiedzą, ale również inspirować studentów do poszukiwań i twórczego podejścia do efektywnie biznesowych rozwiązań cyfrowych. Cieszymy się, że w projekcie we współpracy z UAM w Poznaniu  „Technology is the future – twórz ją z żappką” zaangażowało się aż 140 studentów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, którzy mimo pandemii, pracowali online nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla aplikacji żappka  i zaprezentowali wiele ciekawych narzędzi – mówił, cytowany w komunikacie prasowym, Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Opr. mw

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.