Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

Uniwersytet Jagielloński zajął najwyższe miejsce spośród sześciu polskich uczelni w międzynarodowym rankingu Round University Ranking (RUR). W porównaniu do ubiegłorocznej edycji jest to skok o 34 miejsca.

Ranking co roku prowadzi RUR Ranking Agency z siedzibą w Moskwie. Zestawia wyniki ponad tysiąca uniwersytetów z całego świata. Każda uczelnia otrzymuje punkty na podstawie 20 wskaźników z 4 obszarów: kształcenie, badania, umiędzynarodowienie i stabilność finansowa. W tegorocznym rankingu RUR znalazło się w sumie 869 uniwersytetów z 73 krajów, w tym sześć uczelni z Polski.

Najlepszy w Polsce okazał się Uniwersytet Jagielloński. Zajął 358. miejsce na świecie, osiągając w ten sposób brązową ligę rankingu. Na drugim miejscu wśród polskich uczelni znalazł się Uniwersytet Warszawski (363. miejsce). Następne były: Politechnika Warszawska (540.), Politechnika Łódzka (627.), Politechnika Gdańska (634.) i Uniwersytet Łódzki (653.).

Na czele rankingu stanęły amerykańskie uczelnie. Zwycięzcą został Uniwersytet Harvarda. W pierwszej piątce znalazła się także Wielka Brytania (Imperial College London) i Szwecja (Instytut Karolinska).

Autor: MM

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.