Marzena Machałek, MEiN: Każdy powinien zarabiać zgodnie ze swoimi predyspozycjami i stanowiskiem

– Bardzo ważne jest, aby od początku kształcenia, uczenia się w szkole podstawowej, umieć zobaczyć predyspozycje i zachęcić do odpowiedniego wyboru ścieżki kształcenia – powiedziała w rozmowie z RaportCSR.pl Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego.

Jaki wpływ ma system edukacji na równouprawnienie zawodowe i płacowe? – Generalnie chodzi o to, żeby każdy zarabiał zgodnie ze swoimi predyspozycjami i stanowiskiem, żeby nie było nierówności, które nie są zależne od tego, jaką kto ma odpowiedzialność czy zakres obowiązków – uważa minister Machałek.

Minister odpowiedziała również na pytania: Jakie znaczenie mają programy firm zachęcające kobiety do studiów technicznych czy informatycznych? Czy równe traktowanie to bardziej kwestia zmiany prawa, czy mentalności? W jakim kierunku idzie edukacja włączająca, np. w przypadku dzieci z Zespołem Aspergera? Rozmowa odbyła się podczas XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Kapituła Konkursu, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. W tym roku wręczono nagrody w sześciu kategoriach, dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. Podczas wydarzenia odbyła się też debata ekspercka pt. „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”.

Opr. AM
Źródło: RaportCSR.pl

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.