TopMinds – program mentoringowy, który otwiera drzwi do międzynarodowej kariery

Warto spotkać na swoje drodze człowieka, który staje się dla nas drogowskazem. Może to być rodzic lub nauczyciel, który dostrzeże nasz talent i odpowiednio nim pokieruje, dzieląc się doświadczeniem i życiową mądrością. Bywa, że taką osobą staje się doświadczony współpracownik, który wspiera nas w rozwoju. Kim jest mentor?

„Nawet najbardziej błyskotliwe umysły potrzebują wzorów do naśladowania (...) W szeroko zakrojonym badaniu 94 laureatów Nagrody Nobla (...) większość z nich przypisuje swoje sukcesy kluczowym mentorom w ich życiu” – podsumował Eric Weiner w książce „Genialni. W pogoni za tajemnicą geniuszu”.

Mentora, który wesprze nasz rozwój, można starać się szukać na własną rękę. Można także wziąć udział w ciekawym programie mentoringowym, z którym współpracują wybitni fachowcy. Takim jest np. TopMinds – program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Udział w nim mogą wziąć studenci i doktoranci wyróżniający się na polu naukowym, pełni pasji, o określonych ambicjach, stawiający nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale również mający na celu swój nieustanny rozwój.

W mentoringu tkwi ogromny potencjał, oparty na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu do studenta oraz wymianie wiedzy i doświadczeń. TopMinds to program, z którym współpracują wyjątkowi naukowcy, ekspertki i eksperci, reprezentujący różne dziedziny nauki i kultury, pod których opieką mają szansę realizować się uczestnicy programu.

W trakcie programu uczestnicy odbywają szereg spotkań mentoringowych, warsztatów, szkoleń i paneli. Podczas nich uczestnicy TopMinds planują swoją ścieżkę kariery naukowej i uczą się, w jaki sposób osiągnąć własne, ambitne cele. Jest to także okres intensywnego samorozwoju. Uczestnicy uczą się tego, w jaki sposób zbudować markę osobistą, jak mówić o nauce, aby trafić do słuchaczy i jak przekuć stres w swojego sprzymierzeńca.

Dzięki programowi TopMinds uczestnicy zdobywają wiedzę, ale też wzmacniają kluczowe kompetencje, siłę i wiarę w siebie oraz w swój sukces. Mentoring zapewnia indywidualne wsparcie w obliczu bieżących wyzwań i problemów. Udział w szkoleniach umożliwia rozwój kompetencji i umiejętności. Spotykając się z ekspertami, uczestnicy uczą się od najlepszych – teoretyków i praktyków w danej dziedzinie. Zyskują również nieocenioną sieć kontaktów – dzięki spotkaniom z rówieśnikami oraz ekspertami z wielu dziedzin.

Inicjatorami TopMinds są Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców, a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji, oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Tegoroczna edycja trwała od stycznia do czerwca 2021. W edycji wzięło udział 24 mentees – młodych naukowczyń i naukowców, wybranych w procesie rekrutacji spośród 176 zgłoszeń. Każdemu i każdej z mentees towarzyszył wybrany mentor/mentorka – razem w trakcie trwania edycji dochodzili do postawionego sobie na początku drogi celu rozwojowego.

Edycja 2021 z racji na pandemię koronawirusa była wyjątkowa – całość spotkań odbywała się online, „na żywo” udało się wszystkim spotkać dopiero pod koniec programu – na rozdanie dyplomów i spotkanie podsumowujące.

Opr. am

Na podstawie: www.topminds.pl

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.