Sprawdź, czy pracujesz w jednym z World’s Best Workplaces™ 2021

Great Place to Work® ogłosił tegoroczną listę Najlepszych Miejsc Pracy na świecie. Na liście znalazło się 25 laureatów wybranych spośród 10 000 firm, reprezentujących 19,8 mln pracowników w 106 krajach świata. To największe badanie opinii pracowników na świecie. Pierwsze miejsce w rankingu zdobyła firma transportowa DHL Express. Na drugim uplasowała się spółka technologiczna Cisco, a na trzecim hotelarski potentat, czyli firma Hilton. Pracownicy polskich oddziałów Cisco i Hilton mają powody do dumy – ich świetne wyniki przyczyniły się do światowego sukcesu tych firm.

Najlepsi pracodawcy na świecie

Aby znaleźć się na liście World’s Best Workplaces™, pracodawcy muszą udowodnić, że są wyjątkowi w skali świata. Podstawowym warunkiem jest ich obecność na co najmniej pięciu krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Północnej lub Australii. Tegoroczny zwycięzca DHL Express ma na koncie aż 38 wyróżnień na krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy na 5 kontynentach. Spółka Cisco zakwalifikowała się uprzednio na 22 krajowe listy, a Hilton na 21.

W konkursie Great Place to Work®, światowego autorytetu w dziedzinie kultury miejsca pracy, który od 1992 roku przeprowadził badania ankietowe z udziałem ponad 100 milionów pracowników na całym świecie, organizacje są oceniane pod kątem ich wysiłków na rzecz tworzenia świetnych miejsc pracy, ale także wywierania pozytywnego wpływu na ludzi i społeczności w różnych krajach na całym świecie. W tym roku aż 90% pracowników zatrudnionych w firmach z listy World’s Best Workplaces™ zadeklarowało, że odczuwa dumę ze swojej pracy, uważa, że kierownictwo firmy działa uczciwie i etycznie oraz docenia wkład firmy w pomyślność lokalnej społeczności. Satysfakcja z pracy i poczucie przynależności do organizacji sprzyjają angażowaniu się pracowników w poszukiwanie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań w firmie. A innowacyjność jest wpisana w strategię każdej organizacji, której zależy na utrzymaniu rynkowej przewagi.

- Tegoroczni laureaci dają przykład, jak tworzyć szeroko zakrojoną, a zarazem spójną, inkluzywną kulturę pracy – powiedział Michael C. Bush, dyrektor generalny Great Place to Work®. – Działając globalnie, potrafili umocnić swoją kulturę organizacyjną i zyskać jej akceptację ze strony pracowników we wszystkich krajach, w których są obecni. To prawdziwy wyczyn, bo nawet doświadczenie pandemii nie stanęło tym firmom na przeszkodzie. Wszędzie tam, gdzie działają, firmy potrafiły dogłębnie poznać specyfikę i potrzeby lokalnych społeczności, a ich liderzy zapewnić sprawiedliwe traktowanie wszystkich pracowników, bez względu na stanowisko czy przynależność kulturową. Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów listy World’s Best Workplaces™.

W rankingu na pierwszych 25 pozycjach docenione zostały: DHL Express, Cisco, Hilton, AbbVie, Salesforce, 3M, S.C. Johnson, Amgen, SAP CE, Roche, Hilti, EY, SAS Institute, AT&T Direct TV, Stryker Corporation, Novartis, Cadence, Novo Nordisk, The Adecco Group, Mercado Libre, Adobe, America Express, Atlassian, Santander oraz Teleperformance.

W rankingu zdecydowanie dominują firmy amerykańskie (aż 13 z 25), z których aż 7 znalazło się w pierwszej dziesiątce. Na liście są 3 firmy szwajcarskie, 2 niemieckie i po 1 z Lichtensteinu, Danii, Argentyny, Australii, Hiszpanii i Francji.

Polscy przedstawiciele na światowej liście

Wprawdzie na liście nie znalazła się ani jedna firma pochodząca z Polski, jednak  8 z 25 najwyżej ocenianych spółek ma swoje przedstawicielstwa w naszym kraju i ich polscy pracownicy również brali udział w ocenie swoich pracodawców w raporcie. Oprócz wspomnianych firm z samego szczytu listy – Cisco i Hiltona (odpowiednio 2. i 3. miejsce) – są to: 3M (6. miejsce), SC Johnson (7. miejsce), Amgen (8. miejsce), SAS Institute (13. miejsce), Novo Nordisk (18. miejsce) oraz The Adecco Group (19. miejsce).

Opr. am

Na podstawia: Newseria

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.