Podróż służbowa czy wakacje pomimo przewlekłej choroby nerek? Jak najbardziej!

Rozpoczęcie leczenia dializami nie oznacza braku możliwości podróżowania czy wyjazdów w celach służbowych. Pacjenci z chorobami nerek mogą podróżować i wypoczywać w różnych miejscach nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wiąże się to jednak z pewnymi wyzwaniami. Przed podróżą, oprócz standardowych planów dotyczących wyjazdu, osoby dializowane muszą wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów – sprawdzić lokalizacje najbliższych stacji dializ, zabrać ze sobą dokumentację medyczną i umówić wizyty.

Codzienność ponad 20 tys. Polaków

Ponad dwadzieścia tysięcy osób w Polsce żyje i dobrze funkcjonuje dzięki dializom. Jest to możliwe dzięki współczesnej medycynie i rozbudowanej sieci stacji dializ. Pacjenci dializowani mogą podróżować, o ile nie mają przeciwwskazań medycznych. 

Dzięki możliwości dializ poza miejscem zamieszkania, osoby z przewlekłymi chorobami nerek nie czują się wykluczone z rynku pracy. Mogą podejmować zawodowe wyzwania, nawet jeśli wiążą się one z koniecznością odbywania delegacji, nawet tych zagranicznych. Rozbudowana sieć stacji dializ ułatwia także podróże wakacyjne i zwiedzanie nowych miejsc – samotnie lub z rodziną. Wymagają one trochę więcej dodatkowego planowania, ale z pewnością warto zadbać zawczasu o swoje bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

Ważne przygotowanie i planowanie

Diaverum, jeden z największych na świecie dostawców usług nefrologicznych udowadnia, że każdy zasługuje, by żyć pełnią życia, umożliwiając pacjentom wymagającym dializ swobodne podróżowanie. Dla swoich pacjentów Diaverum uruchomiło program dializ wakacyjnych d.HOLIDAY, który gwarantuje im łatwy dostęp do opieki nefrologicznej Diaverum w miastach lub krajach innych niż ich miejsce zamieszkania. Dzięki ponad 450 ośrodkom dializ Diaverum na całym świecie pacjenci mają do wyboru wiele lokalizacji, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pacjenci pozostający pod opieką Diaverum mogą swobodnie podróżować mając pewność, że w miejscu przeznaczenia zawsze mogą liczyć na fachową opiekę wysokiej jakości.

Dializy podczas podróży

Diaverum obecne jest na polskim rynku medycznym od 2001 roku. Wszystkie ośrodki w Polsce ściśle współpracują z lokalnymi placówkami opieki zdrowotnej, co zapewnia optymalną opiekę nad pacjentami. W prowadzonych przez Diaverum 24 ośrodkach dializ, 17 poradniach nefrologicznych i oddziale nefrologicznym leczonych jest ponad 9 tys. pacjentów, z czego ok. 2 tys. chorych poddawanych jest dializoterapii.

Globalnie Diaverum zajmuje się leczeniem chorób nerek już od 30 lat. Obecnie 14 000 pracowników opiekuje się 40 000 pacjentów w 24 krajach, wykonując ponad 6 mln zabiegów rocznie. Pacjenci mogą otrzymać wsparcie i opiekę w jednym z ośrodków na całym świecie – tam, gdzie udają się z wizytą służbową czy na urlop. Na stronie Diaverum znaleźć można wyszukiwarkę wszystkich dostępnych ośrodków na całym świecie, co pacjentom z problemami nefrologicznymi może znacznie ułatwić planowanie wyjazdów i kontynuację leczenia w sprawdzonych i bezpiecznych ośrodkach.

Weronika Sikora

Źródło: Diaverum, zdjęcie: pl.diaverum.com

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.