IV edycja Our Future Forum – o przyszłości w niepewnych czasach

23 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się IV edycja Our Future Forum – największej konferencji edukacyjnej w Polsce. Ponad 1000 uczniów i studentów z całego kraju spotka się, by dyskutować o przyszłości polskiego szkolnictwa i uczelni wyższych. Wezmą także udział w warsztatach edukacyjnych i panelach dyskusyjnych z autorytetami w takich dziedzinach jak ekonomia, polityka zagraniczna czy samorządność. Nasz portal azir.edu.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

To już czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez Our Future Foundation, organizację zrzeszającą studentów czołowych polskich i zagranicznych uczelni. Podczas tegorocznej konferencji 1000 młodych studentów i uczniów będzie debatować o wyzwaniach, z którymi mierzy się polska młodzież podczas edukacyjnej drogi i przy wkraczaniu na rynek pracy. Wśród uczestników znajdą się stypendyści Fundacji, a także przedstawiciele polskich stowarzyszeń studenckich z Londynu, Paryża czy Nowego Jorku. Młodzież weźmie udział w panelach dyskusyjnych, podczas których zaproszeni specjaliści będą rozmawiać o bezpieczeństwie, transformacji energetycznej, równości płci czy też „cyfryzacji życia”. Strona merytoryczna wydarzenia została przygotowana we współpracy m.in. z Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego, Instytutem im. Stanisława Lema, Fundacją Nauka. To lubię, a także amerykańskim think-tankiem – Common Sense Society.

Międzynarodowa perspektywa i ciekawe warsztaty

– Podstawowym założeniem Our Future Forum jest integracja środowisk młodzieżowych, akademickich i biznesowych, zainteresowanych nie tylko edukacją, ale także merytoryczną dyskusją na kluczowe tematy zielonej transformacji, bezpieczeństwa i społeczeństwa demokratycznego. Cieszę się, że w tym roku będziemy gościć przedstawicieli NATO czy też profesorów London School of Economics, co z pewnością wniesie do dyskusji międzynarodową perspektywę, tak potrzebną do rozmowy o globalnych problemach. Mamy nadzieję, że czwarta edycja konferencji przyczyni się do dalszej aktywizacji polskiej młodzieży.Chcemy, by ponad tysiąc młodych ludzi, którzy spotkają się w Warszawie, miało świadomość, że ich głos jest ważny i ma siłę kształtowania rzeczywistości – mówi Zuzanna Buszman, przewodnicząca Rady Our Future Foundation.

Na konferencji wystąpią m.in.: Michał Sapota (HRE Investments), Giedrimas Jeglinskas (NATO), prof. Gwynthian Prins (LSE), Paweł Borys (PFR), Paweł Majewski (Enea), Grzegorz Mazurek (ALK), Beata Daszyńska-Muzyczka (BGK), Michał Czarnuch (DZP), Karolina Rzońca-Bajorek (Asseco) i dr Paul Coyer (Common Sense Society). Uczniowie i studenci wezmą również udział w warsztatach edukacyjnych i zawodowych prowadzonych przez specjalistów z największych międzynarodowych korporacji, a także polskich liderów opinii. Przedstawiciele PwC Polska oraz Strategy& poprowadzą warsztaty dla młodych ludzi zainteresowanych branżą konsultingu strategicznego. Opowiedzą oni także o tym, jakie umiejętności są kluczowe do odnalezienia się na współczesnym rynku pracy. Reprezentanci Amazon przedstawią uczestnikom wyzwania, z jakimi mierzą się firmy funkcjonujące w cyfrowej gospodarce i przetestują umiejętności młodych z zakresu „problem solving”. Właściwej komunikacji w biznesie będą natomiast uczyć studentów specjaliści z Asseco.

 – Jesteśmy dumni, że udało nam się przygotować tyle wartościowych warsztatów dla uczestników Forum. To bardzo ważne, aby uczniowie i studenci mieli świadomość, jakie mają możliwości podczas wybierania ścieżki kariery i jakie umiejętności są kluczowe do odniesienia sukcesu. Our Future Forum to nie tylko miejsce, gdzie angażujemy błyskotliwych, młodych Polaków w dialog na tematy, które ich fascynują, ale także dajemy im szansę poznania i rozmowy ze specjalistami z tak różnych dziedzin. Wierzę, że znajomości, które młodzi zawrą podczas konferencji, zarówno z prelegentami, jak i między sobą, pomogą im w przyszłości w realizacji wielkich ambicji i marzeń – powiedział Kamil Tomkowicz, Dyrektor ds. PR w Our Future Foundation.

Wsparcie dla kandydatów na najlepsze światowe uczelnie

Organizator konferencji – Our Future Foundation – to Fundacja zapewniająca bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich i ukraińskich licealistów, chcących aplikować na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Przy współpracy z partnerami oferuje ona programy stypendialne i mentoringowe, łączące młodych liderów z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami. Do tej pory organizacji udało się pomóc ponad 130 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak: Oxford, Yale, NYU, UPenn, Cambridge czy LSE. Fundacja skupia także swoje wysiłki na promowaniu debaty o polskiej edukacji i nierównościach w dostępie do niej, jakie napotykają uczniowie z mniejszych ośrodków miejskich.

Cała konferencja transmitowana będzie online na Facebooku Fundacji: 

https://www.facebook.com/OurFutureFoundationPL

Opiekunem Fundacji jest: HRE Investments.
Sponsorami strategicznymi wydarzenia zostali: Amazon i Kearney.
Partnerami strategicznymi wydarzenia zostali: Enea, PwC, Akademia Leona Koźmińskiego.
Sponsorami Wydarzenia są: Dr Max, Krajowa Grupa Spożywcza S.A., KGHM.
Partnerami wydarzenia są: Asseco, Kancelaria DZP, Bank Gospodarstwa Krajowego, Tauron, Agencja Rozwoju Przemysłu, Fundacja KGHM, PAIH, Polski Fundusz Rozwoju, BOŚ Bank, LOT, Fundacja PKO BP, Huawei, Agencja Badań Medycznych, Forum Ekonomiczne.

Akademia Zarządzania i Rozwoju objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

Opr. AM
Źródło: Our Future Foundation

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.