Innowacyjne sklepy bezobsługowe Żappka Store obecne już w 4 lokalizacjach.

Pierwszy Żappka Store sklep wykorzystujący najnowocześniejszą dostępną technologię opartą na sztucznej inteligencji – AI otwarty został w czerwcu w Poznaniu, na terenie międzynarodowych Targów Poznańskich. Niedawno dołączyły do niego trzy kolejne – na Dworcu PKP w Poznaniu, w przejściu podziemnym Lubicz-Basztowa w Krakowie i przy ul. Brackiej 3 w Warszawie.  Technologia, w którą wyposażone zostały sklepy powstała dzięki współpracy Żabki Future, jednej z jednostek organizacyjnych w ramach Grupy Żabka, odpowiadającą za wyszukiwanie, tworzenie oraz rozwój narzędzi technologicznych i systemowych dla przyszłości, z amerykańską firmą technologiczną AiFi. Najnowocześniejsze technologie, na których oparty jest koncept to m.in. zaawansowane modele przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji do obsługi klienta oraz inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem i dostępnością sklepu.

Czym zatem są sklepy Żappka Store? To nowy format opracowany z myślą o lokalizacjach, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu Żabka lub jest ona bardzo ograniczona, jak w przypadku dworców kolejowych. Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii, zakupy w Żappka Store są bardzo proste. Wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją żappka oraz aktywacja usługi Żappka Pay. Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Po wejściu do środka wszystko idzie bardzo szybko – wystarczy wziąć produkt z półki, włożyć go do torby albo plecaka i… wyjść. Nie trzeba niczego skanować. Zamontowany w Żappka Store system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. deep learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym sfinalizuje płatność pobierając należność za pomocą podpiętej do Żappka Pay karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo. Obecnie koncept będzie rozwijany i doskonalony.

Żappka Store został stworzony w ramach Inkubatora Biznesu Żabka Future, które łączy w sobie trzy elementy: zarządzanie i wyszukiwanie innowacji, przekuwanie ich na nowe produkty i usługi oraz ich komercjalizację.

W placówkach Żappka Store znaleźć można w sumie około 500 różnych produktów, wśród nich słodycze, dania gotowe, przekąski słone i słodkie oraz napoje, także gorącą, świeżo mieloną kawę z ekspresu.

Adresy otwartych placówek:

1. Poznań – Międzynarodowe Targi Poznańskie, brama nr 8 od ulicy Głogowskiej

2. Poznań – Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1

3. Kraków – Przejście podziemne Lubicz-Basztowa

4. Warszawa – ul. Bracka 3

Opr. am Źródło: materiał prasowy

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.