Facebook szuka w UE inżynierów, planuje stworzyć 10 tys. miejsc pracy

Facebook, w ciągu 5 lat, planuje stworzyć 10 tys. miejsc pracy. W krajach Unii Europejskiej szuka wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Będą oni budować metaverse – nowy, cyfrowy świat. „Ta inwestycja jest wyrazem wiary w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – informuje firma.

„Metaverse” to koncepcja wirtualnego wszechświata, przenikającego się z rzeczywistością. Wielka cyfrowa platforma miałaby skupiać miliony ludzi, którzy mogliby wchodzić w interakcje z innymi obiektami i ludźmi, organizować wirtualne spotkania, tworzyć i sprzedawać cyfrowe produkty.

- Facebook jest na początku podróży, która ma pomóc w stworzeniu kolejnej platformy komputerowej. Współpracując z innymi, rozwijamy to, co często określa się mianem metawersu (…) Metaverse może pomóc odblokować dostęp do nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości, a Europejczycy będą go kształtować od samego początku – czytamy na stronie Facebooka. O projekcie pisał także na swoim blogu szef Facebooka, Mark Zuckerberg:Metaverse ma potencjał, aby pomóc odblokować dostęp do nowych, kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości.

Facebook podkreśla, że żadna firma nie będzie właścicielem i operatorem metaverse. – Podobnie jak internet, jego kluczową cechą będzie otwartość. Urzeczywistnienie tego wymaga współpracy między firmami, programistami, twórcami i decydentami. W przypadku Facebooka będzie to również wymagało ciągłych inwestycji w talenty w zakresie produktów i technologii – napisano.

W związku z tym ogłasza plan, aby w ciągu najbliższych pięciu lat stworzyć w Europie 10 tys. nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Uzasadniając swą decyzję, wymienia zalety UE, które sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do inwestycji. – To ekscytujący czas dla europejskiej technologii. UE ma wiele zalet, które sprawiają, że jest doskonałym miejscem dla firm technologicznych do inwestowania – duży rynek konsumencki, najlepsze uniwersytety i, co najważniejsze, najwyższej jakości talenty.

Facebook podkreśla, że europejskiefirmy są w czołówce w kilku dziedzinach i jako przykład podaje niemiecką biotechnologię, rekordowe inwestycje Hiszpanii w start-upy, czy Szwecję, która ma szansę stać się pierwszym na świecie bezgotówkowym społeczeństwem. – Od dawna wierzymy, że europejski talent jest światowym liderem, dlatego przez lata tak intensywnie w niego inwestowaliśmy – podkreśla Facebook.

Opr. mw

Źródło: Facebook

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.