Byłem SZPIEGIEM. Spotkanie online z Marcinem Falińskim, wieloletnim oficerem wywiadu

Czy wywiad naprawdę wie o nas wszystko? Czym zajmuje się prawdziwy szpieg? I ile wspólnego ma z fikcyjnym Jamesem Bondem? Już jutro, 1 września, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z online z byłym oficerem Agencji Wywiadu, Marcinem Falińskim. Transmisja live rozmowy odbędzie się facebookowym profilu Akademii Zarządzania i Rozwoju.

Do tajemniczego świata służb specjalnych dostęp mają tylko nieliczni, a nasze wyobrażenia o ich pracy kształtuje głównie popkultura i takie postaci jak… Bond. James Bond. A czym w rzeczywistości zajmują się jego przedstawiciele? Jak wygląda np. praca oficera Agencji Wywiadu? O tym, jakiego poświęcenia wymaga, jakie warunki powinien spełniać kandydat do służby i czy w wywiadzie można tak „po prostu” się zatrudnić, a także gdzie werbownik szuka przyszłych agentów – opowie wyjątkowy gość: Marcin Faliński, wieloletni oficer wywiadu, który ze służbami specjalnymi związany był przez ćwierć wieku. I przede wszystkim, być może zdradzi również odpowiedź na jedno, zasadnicze pytanie: czy wywiad naprawdę wie o nas wszystko?

To już kolejne wydarzenie w ramach naszego cyklu wyjątkowych spotkań online organizowanych na Facebooku. Do tej pory gośćmi byli już m.in.: jeden z najwybitniejszych profilerów kryminalnych w Polsce, Jan Gołębiowski, który przybliżył uczestnikom tajniki tego niecodziennego zawodu, czy Andrzej Arendarski – prezydent Krajowej Izby Gospodarczej, który wygłosił wykład pt. „Korpo czy własny biznes?”.

Marcin Faliński – były oficer Agencji Wywiadu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz „Życia Warszawy”, a od 1993 roku funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Od 1996 roku oficer Zarządu Wywiadu. W roku 1997 ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych. Od 2002 r. oficer Agencji Wywiadu. Uczestnik wielu operacji wywiadowczych za granicą. W 2017 roku, w stopniu podpułkownika, przeszedł na emeryturę. Współautor bestsellerowej trylogii szpiegowskiej: „Operacja Rafael”, „Operacja Singe”, „Operacja Retea”.

Byłem SZPIEGIEM… | Oficer wywiadu i operacje służb specjalnych

Środa, 1 września, 20.00

Transmisja LIVE na Facebooku (Akademia Zarządzania i Rozwoju)

Jak zwykle, udział w spotkaniu online jest otwarty i całkowicie darmowy – zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Tradycyjnie zachęcamy również do przygotowywania pytań do naszego gościa, które będziecie mogli zadać podczas transmisji.

Do zobaczenia!