– Jest około 10 standardowych pytań, które zazwyczaj padają podczas rozmowy kwalifikacyjnej – mówi Agnieszka Ciećwierz, partner w Sigmund Polska. Pierwsze z nich to pytanie, dlaczego chcemy zmienić pracę i powiązane z nim: dlaczego chcemy pracować u danego pracodawcy. Kolejne to: wady i zalety – co jest Twoją mocną, a co słabą stroną, co motywuje Cię do pracy, a także oczekiwania finansowe.
A jak odpowiadać na pytanie o oczekiwane zarobki? – Proponuję, żeby zapoznać się ze średnią płacą na danym stanowisku, np. z raportami płacowymi. Zazwyczaj wiemy też, ile chcemy zarabiać. Dlatego warto jest porównać nasze oczekiwania i zarobki ujęte w raportach, i podać widełki. To jest najlepsze rozwiązanie – podpowiada Agnieszka Ciećwierz.
Czy rekruterzy sprawdzają kandydatów w mediach społecznościowych? Jakich błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej unikać? Więcej w nagraniu rozmowy.
Autor:
Agnieszka Ciećwierz – partner w Sigmund Polska, firmie posiadającej ekspertów w dziedzinie: zasobów ludzkich i zarządzania, psychologów, informatyków i statystyków, którzy łączą swoje know-how w celu opracowania obiektywnych narzędzi oceny postaw i zachowań w sytuacjach zawodowych.