Mistrz olimpijski: Sportowiec powinien czuć się superbohaterem!

Wypowiedź Roberta Korzeniowskiego, lekkoatlety, 4-krotnego mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym

– Sportowiec powinien czuć się takim superbohaterem. Może jak miał 5 lat, to chciał być Spider-Manem, ale to superbohaterstwo może przejawiać się innymi działaniami. I to jest bardzo ważne – żebyśmy czuli, że to, co robimy, ma sens nie tylko dla nas samych, ale również dla innych ludzi – mówi AZiR Robert Korzeniowski, 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym.

Według niego mistrzostwo można osiągnąć w wielu dziedzinach i warto do tego dążyć. – Nie do końca zgadzam się z tym, że nie wszyscy zostaną mistrzami, bo w mistrzostwie najważniejsza jest droga. Niekoniecznie musimy być mistrzami olimpijskimi, ale możemy być mistrzami własnego biura, otoczenia, domu. Ważne jest to, byśmy to, co wykonujemy, robili na 100%, z pełnym przekonaniem, byśmy byli w tym wszystkim spójni, byśmy czuli, że z każdym krokiem zbliżamy się do celu – podkreśla.

W którym momencie Robert Korzeniowski chciał zakończyć karierę? I dlaczego tego nie zrobił? Obejrzyj cały materiał!

A także: 

  • Jakie trzeba mieć predyspozycje, aby zostać mistrzem?
  • Jaki wpływ na karierę sportowca mają mentorzy?

Robert Korzeniowski –  lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Propaguje lekkoatletykę, angażując się w różnego typu przedsięwzięcia sportowe. Był dyrektorem Cracovia Maraton, organizował mityng chodziarski IAAF „Na Rynek marsz”, wspierał działalność uczniowskich klubów sportowych „UKS Korzeniowski.pl”. W latach 2005–2009 był szefem redakcji sportowej TVP, a od 2007 do 2009 dyrektorem TVP Sport, kanału tematycznego Telewizji Polskiej.  Od 2018 r. ambasador i ekspert kanału Eurosport. Przewodniczący Rady Fundacji Aktywnej Rehabilitacji i Fundacji Sportowa Polska, członek Komitetu Chodu IAAF i Komisji Międzynarodowej PKOL. Dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego (1998, 2000). W latach 1997–2004 pełnił honorową funkcję Ambasadora ds. Tolerancji i Fair Play przy Radzie Europy. Dwukrotny laureat Nagrody Miasta Krakowa. Za wybitne osiągnięcia sportowe odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, tarnobrzeskim Sigillum Civis Virtuti i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz złotym medalem francuskiego ministerstwa Jeunesse et Sport.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.